Biyografi Kitapları

Muktedir – Türk Sağ Geleneği ve Recep Tayyip Erdoğan – H. Bahadır Türk PDF indir

Muktedir – Türk Sağ Geleneği ve Recep Tayyip Erdoğan – H. Bahadır Türk, pdf kitap bölümümüzde 2014 senesinde kaleme alınan Muktedir – Türk Sağ Geleneği ve Recep Tayyip Erdoğan – H. Bahadır Türk kitabını sizlerle paylaştık. Muktedir – Türk Sağ Geleneği ve Recep Tayyip Erdoğan – H. Bahadır Türk kitabının detayları..

Muktedir – Türk Sağ Geleneği ve Recep Tayyip Erdoğan – H. Bahadır Türk – Özeti

Muktedir – Türk Sağ Geleneği ve Recep Tayyip Erdoğan – H. Bahadır Türk

Muktedir – Türk Sağ Geleneği ve Recep Tayyip Erdoğan – H. Bahadır Türk

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2014
Eklenme: Eylül 7th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 479
Yazar: H. Bahadır Türk
2.048

Usta, hoca, RTE, Tayyip, diktatör, sultan, dünya önderi, Davos fatihi, uzun adam… Hangi lakabıyla, nasıl anılırsa anılsın, olumlu-olumsuz nasıl görülürse görülsün, Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin siyasal tarihine damgasını vuran bir önder olduğu kesin. İslâmcı Milli Görüş’ün “muhafazakâr demokratlık” söylemine geçişi, Türkiye’nin neoliberal toplumsal ve ekonomik dönüşümü, “askerî vesayet” -demokrasi- otoriter rejim tartışmaları, onu hesaba katmadan anlaşılamaz.

H. Bahadır Türk, bu kitabında Erdoğan’ın analitik siyasal portresini çiziyor. Onun bütün konuşmalarını, bütün siyasal deneyimini mercek altına alan, müthiş titiz çalışılmış bir portre bu. “Özgün” ve “yeni” tarafı yanında, Erdoğan’ı merkez sağ geleneğin uzun tarihi içinde yorumlayan bir portre… Menderes-Demirel-Özal’la benzerlikleri ve farklarına bakarak…

Erdoğan kültü nasıl inşa edildi? “Başkanın Bütün Adamları”, “Aşk Adamı, Âşık Olunan Adam”, “Büyük Usta”… Erdoğan’ın siyasal hırsı ve arzusu enerjisini nerelerden alıyor? Milliyetçiliğe-muhafazakârlığa-İslâmcılığa bakışı; “hizmet” kavramı, millî irade fetişizmi, kutuplaşma siyaseti; asabî-erkek-Kasımpaşalı yüzü… Türkiye’nin siyasi tarihine ve bugününe ışık tutacak bir analiz.

Bir önceki yazımız olan Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk başlıklı kitabımızda Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap indir, Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap oku ve Nutuk Mustafa Kemal Atatürk pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button