Akademik Kitaplar

Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi Pdf indir

Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Birsen Yayınevi aracılığıyla çıkarılan Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi Kitabı 197 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 13.50×20.00 cm baskı ile çıkan Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi kitabı 2013‘dir. 9789755111025 nolu ISBN numarasına sahip Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi kitabının yazarı Mehmetçik BayazıtMühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi PDF indirebilirsiniz. 

Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi Kitabı Pdf indir

Bu kitap mühendislikte istatistik metotların uygulanması ile alakalı yayınlar alanında duyulan boşluğu bir ölçüde doldurabilmek maksadıyla hazırlanmıştır. Kitap ilk kez lisans düzeyindeki mühendislik öğretiminde ders kitabı olarak kullanılacak biçimde düzenlenmiş olmakla birlikte lisans sonrası eğitiminde ve mühendislik uygulamalarında da yararlı bulunacağı umulmaktadır.

Mühendisliğin çeşitli dallarında karşılaşılan bir çok problemler fakat Olasılık Teorisi ve İstatistik metotlarıyle incelenebilecek yapıdadır. Misal verilecek olursa inşaat mühendisliğinde yapı malzemelerinin özellikleri, hidrolojik değişkenler, trafik değişkenleri, zeminlerin özellikleri gibi çeşitli büyüklükler. rastgele değişken niteliğinde olup deterministik bir yaklaşımla ele alınmaları bir çok hallerde yeterli olmamaktadır. Bu nedenle son senelerda mühendislik eğitiminde istatistiğin seçmeli veya zorunlu bir ders olarak okutulmaya başlandığı görülmektedir. Önceki senelerda istatistik kavramlarından yeri geldikçe diğer derslerin içinde söz edilirken istatistiğin ayrı bir ders olarak okutulması ile bu husustaki bilgilerin daha kapsamlı ve temelli bir biçimde verilebilmesi sağlanmış olmaktadır. İ.T.Ü. İnşaat Fakültesinde 1983-1984 ders senesinde verilmeye başlanan İstatistik dersi öncedenleri Hidroloji, Yapı Malzemesi gibi çeşitli derslerde anlatılmaya çalışılan istatistik metotlarınin öğrencilere daha iyi bir biçimde aktarılmasına olanak vermektedir…

Etiketler: Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi Pdf oku , Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi Pdf kitap indir, Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi pdf oku ücretsiz, Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi kitap indir ücretsiz, Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi pdf indir yandex, Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi pdf oku özet, Mühendisler İçin İstatistik Mehmetçik Bayazıt Birsen Yayınevi kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button