Tarih Kitapları

Mitoloji, Din ve Efsaneler Işığında Anadolu (Ali Kılıçkaya), PDF İndir

Mitoloji, Din ve Efsaneler Işığında Anadolu (Ali Kılıçkaya), PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Mitoloji, Din ve Efsaneler Işığında Anadolu (Ali Kılıçkaya), PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Mitoloji, Din ve Efsaneler Işığında Anadolu (Ali Kılıçkaya), PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Mitoloji, Din ve Efsaneler Işığında Anadolu (Ali Kılıçkaya), PDF İndir

Ali Kılıçkaya, Mitoloji, Din ve Efsaneler Işığında Anadolu, pdf, indir, e-kitap, oku, araştırma, inceleme alanlarında bir çok eser ver yazar Kılıçkaya, sinema ve tiyatro alanlarında da eserlere imza atmıştır. 1946 Çanakkale doğumlu olan Ali Kılıçkaya, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Klasik Arkeoloji ve Çağdaş Anadolu Arkeolojisi bölümünden mezundur. Birçok müzede arkeolog, müdür yardımcısı ve müdür olarak görev yapmıştır.

“İlkel insan için yaşam zordu. Doğmak kadar ölmek de normaldi. Lakin neslin devamı için, doğurgan olan; çoğalmayı sağlayan ve besleyen kadın bedeni ilkel insan için kutsallık, yaratılışlık elde etmişti. O nedenle kadının, insanlar aracılığıyla tanrılaştırılması olgusu Eski Taş Çağı’na kadar uzanmaktadır.” (Alıntı)

Mitoloji, Din ve Efsaneler Işığında Anadolu PDF

Dosya Boyutu 12 MB

 

Related Articles

Back to top button