Pdf Kitap

Meyra-Bir Bosna Hikayesi – Sinan Akyüz PDF indir

Meyra-Bir Bosna Hikayesi – Sinan Akyüz, pdf kitap bölümümüzde 2019 senesinde kaleme alınan Meyra-Bir Bosna Hikayesi – Sinan Akyüz kitabını sizlerle paylaştık. Meyra-Bir Bosna Hikayesi – Sinan Akyüz kitabının detayları..

Meyra-Bir Bosna Hikayesi – Sinan Akyüz – Özeti

Meyra-Bir Bosna Hikayesi – Sinan Akyüz

Meyra-Bir Bosna Hikayesi – Sinan Akyüz

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2019
Eklenme: Aralık 4th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 628
Yazar: Sinan Akyüz
60.802

“Son günlerde,” diye konuşmasını sürdürdü Meyra, “bir duygu her karanlık çöküşünde gelip yakama yapışıyor.

Onu yenmek için bir şeyler yapmak zorunda hissediyorum kendimi. Bazı zaman korkum ve üzüntüm birbirine karışıyor. Sabrım, bütün korkularım, belirsizliklerim ve acılarım…

Hepsi adeta bu duyguda bir araya gelmiş gibi. İşte o zaman aklıma sen geliyorsun, seni düşünüyorum. Bilhassa de akşamın o ilk saatleri civarında…”

Meyra: Bir Bosna Hikâyesi, Avrupa’nın orta yerinde, bütün dünyanın gözlerinin önünde gerçekleşen 20. yüzyılın en büyük trajedisine, Bosnalı Müslümanların soykırımına odaklanıyor. 

Tamamen gerçeklere dayanan kişisel hikâyelerden, acılardan yola çıkan Sinan Akyüz, yalnızca siyasi meseleleri etkili bir biçimde ortaya koymakla kalmıyor, mikro düzeyde iki insan içinde komşu, arkadaş, sevgili, akraba bir araya gelen duyguları da ustalıkla gözler önüne çıkarıyor. 

Sinan Akyüz Kimdir.

Nisan 1972’de Iğdır’da dünyaya geldi. Orta ve lise öğrenimini çeşitli okullarda bitirdi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Yirmi üç yaşında gazeteciliğe başladı. Gazeteciliğin aşağı yukarı her kademesinde çalıştı. Daha sonra gazeteciliğe ara verip Almanya’ya gitti.

Bir süre sonra tekrar İstanbul’a döndü. 1996’da Sabah gazetesinin dergi grubunda çalışmaya başladı. O dönem fotoğrafla tanıştı. Birçok yayın organına moda ve portre fotoğrafları çekti. 1999’da Sabah gazetesinin hafta sonu eklerinde çalışmaya başladı. 2001’de fotoğrafçılık mesleğine ara verip ağırlıklı olarak kitap yazdı.

2006 senesinde Takvim gazetesinde köşe yazarlığına başladı. 2007’de ise Takvim gazetesinden ayrılıp Sabah gazetesinde köşe yazarlığına sürdü.

Yazar, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yazarın yayına girdiği zamanda çok satan kitaplar listesine girmiş olan eserleri şunlardan oluşmaktadır:

Etekli İktidar (2003), Bana Sırtını Dönme (2005), İki Kişilik Yalnızlık (2007), Yatağımdaki Yabancı (2008), Sevmek Zorunda Değilsin Beni (2009).

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı : 628

İlk Baskı Yılı : 2019

Bir önceki yazımız olan Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Hayata Dön ekitap indir, Hayata Dön ekitap oku ve Hayata Dön Gülseren Budayıcıoğlu pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button