Çocuk Kitapları

Mavi Gezegen: Nasıl Bir Dünyaya Gözlerimizi Açtık? Pdf indir

Mavi Gezegen: Nasıl Bir Dünyaya Gözlerimizi Açtık? pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Mavi Gezegen: Nasıl Bir Dünyaya Gözlerimizi Açtık? kitabı 48 olarak çıkarılmıştır. Anna Alter Hervé Le Treut tarafından kaleme alınan Mavi Gezegen: Nasıl Bir Dünyaya Gözlerimizi Açtık? isimli kitap 9786057050977 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Mavi Gezegen: Nasıl Bir Dünyaya Gözlerimizi Açtık? kitabını 24.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Mavi Gezegen: Nasıl Bir Dünyaya Gözlerimizi Açtık? pdf oku indir.

Mavi Gezegen: Nasıl Bir Dünyaya Gözlerimizi Açtık? pdf indir

Çocuk ve gençlere bilimi sevdiren Bilginlerin Omuzları Üzerinde serisinin üçüncü kitabı Mavi Gezegen: Nasıl bir dünyaya gözlerimizi açtık? İklim, deniz, Dünya, atmosfer, halen bilmediklerimiz.
Küçük, kırılgan ve maviliklerle kaplı Dünyamız bir makine gibi uzun süredir çalışıyor. Hareket etmeyi ve sarsılmayı hiç kesmiyor. Kendi etrafında ve Güneş’in etrafında dönüyor ama bunun yanı sıra içten içe kaynıyor.
Bu makinenin her dişlisini ayrı ayrı tanıyoruz. Yaşam için vazgeçilmez olan atmosferini, su ve karbon döngülerini… Mekanizmanın nasıl çalıştığını bilinmekte ama gezegenimiz “hastalandığında” tam anlamıyla nelerin yaşanacağını bilmekten halen çok uzağız. Hangi iklimsel değişiklikler doğal yollardan, hangileri insan eliyle gerçekleşmektedir?
Artık daha sık karşı karşıya geldiğımız bu değişikliklerin sebebi küresel ısınma mıdır? Bu kitap seni, iklimbilimci Hervé Le Treut’un yönlendiriciliğinde, gezegenimizin iklimini etkileyen güçlerine daha yakında zamandan bakmaveyavet ediyor.

Mavi Gezegen: Nasıl Bir Dünyaya Gözlerimizi Açtık? kitap özeti

Mavi Gezegen: Nasıl Bir Dünyaya Gözlerimizi Açtık? pdf oku

Mavi Gezegen: Nasıl Bir Dünyaya Gözlerimizi Açtık? Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button