Çocuk Kitapları

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi – Luis Sepulveda PDF indir

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi – Luis Sepulveda, pdf kitap bölümümüzde 2011 senesinde kaleme alınan Martıya Uçmayı Öğreten Kedi – Luis Sepulveda kitabını sizlerle paylaştık. Martıya Uçmayı Öğreten Kedi – Luis Sepulveda kitabının detayları..

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi – Luis Sepulveda – Özeti

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi – Luis Sepulveda

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi – Luis Sepulveda

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2011
Eklenme: Temmuz 7th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 105
Yazar: Luis Sepulveda
5.408

Okyanusu aşmaya çalışırken, dökülen petrolden zehirlenen genç martı Kengah, son kalan gücüyle karaya ulaşmayı ve orada yumurtlamayı başarır.

Kengah, ölmeden önce, içinde yavrusunun olduğu yumurtayı kedi Zorba’ya emanet eder ve ondan üç hususta söz ister. Zorba, yumurtayı yemeyecektir; yavru doğana kadar yumurtayı sıcak tutacak, ona gözkulak olacaktır; bir de, yavru doğunca ona uçmayı öğretecektir.

Zorba, bu martının durumuna pek üzülür, hiç düşünmeden bu üç hususta martıya kesin söz verir. Oysa yavru martı Şanslı, yumurtadan çıktığında, Zorba işlerin pek de kolay yürümeyeceğini anlar.

Bebeğe bakmak, onu öteki kedilerin pençesinden korumak bir yana, Zorba’yı annesi sanan ufak Şanslı’ya uçmayı öğretmek de ayrı bir derttir. Martıya Uçmayı Öğreten Kedi, birbirinden fazla farklı iki canlının bir arada yaşamasının, birbirini sevip saymasının öyküsüdür.

Şili’li ünlü yazar Luis Sepulveda’nın bu kitabı, kısa bir sürede 12 dile çevrilip dünya çapında bir milyonun üzerinde satış yaptı. Bir kedi ile yavru bir martı içindeki olağanüstü sevgi ve dostluğu, alabildiğine sıcak bir anlatımla sunan Sepulveda’nın bu kitabını çocuklar kadar büyüklerin de keyifle okuyacağından hiç kuşkumuz yok.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button