Bilim Kurgu Kitapları

Madenin Esrarı – Jules Verne – PDF İndir

Madenin Esrarı – Jules Verne – PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Madenin Esrarı – Jules Verne – PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Madenin Esrarı – Jules Verne – PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Madenin Esrarı – Jules Verne – PDF İndir

Jules Verne, Madenin Esrarı, pdf, oku, indir, e-kitap, 1828 doğumlu Fransız yazar Verne bunun yanı sıra bir gezgindir. Fantastik ve bilimkurgu türünde yazdığı romanları ile bütün dünya çapında tanınan Jules Verne bilimkurgunun kurucusu olarak kabul edilmektedir. Romanlarında yazmış olduğu ve ayrıntı kısmı ile tarif ettiği makineler ardından Avrupa sanayisi için ilham kaynağı olacaktır.

“Olayın geçtiği zamanda, uzman bireylerin saptadığı kadarıyla kömür ocaklarının tükenme zamanı bi hayli uzak görünüyordu ve kısa vadede bir kıtlık endişesi yoktu. Hala her iki dünyanın kömür yataklarından bi hayli fazla kömür çıkartılabiliyordu. Birçok değişik kullanıma açık olan fabrikalar, lokomotifler, lokomobiller, buhar makineleri, gaz fabrikaları vb. yakın günlerde mineral yakıt sıkıntısı çekecek gibi görünmüyordu. Lakin, son senelerda talep öylesine artmıştı ki, bazı katmanlar en ince damarlarına kadar tükenmişti.”

Madenin Esrarı PDF

Dosya Boyutu 9 MB

 

Related Articles

Back to top button