DGS Kitapları

Macbeth – William Shakespeare PDF indir

Macbeth – William Shakespeare, pdf kitap bölümümüzde 2019 senesinde kaleme alınan Macbeth – William Shakespeare kitabını sizlerle paylaştık. Macbeth – William Shakespeare kitabının detayları..

Macbeth – William Shakespeare – Özeti

Macbeth – William Shakespeare

Macbeth – William Shakespeare

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2019
Eklenme: Eylül 8th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 157
Yazar: William Shakespeare
1.414

Savaştan dönen ve yiğitlerin gözdesi olarak tanımlanan Glamis Baronu Macbeth, yolda üç cadıyla karşılaşır. Kendisine gelecekten haber veren cadıların kehanetlerinin bir bir gerçekleşmeye başladığını gören Macbeth, kral olma yolunda sayısız cinayet işler.

Onun kanlı eylemlerini, benliğinde yaşadığı gel gitleri ve korkularını okurken, karanlık arzuların, iktidar ve yükselme hırsının, insanı nasıl tükettiğine şahit olacaksınız.

Peki, Macbeth öldüğünde ne hissedeceksiniz?

Adalet yerini buldu mu diyeceksiniz yoksa nefretle karışık bir acıma hissi mi duyacaksınız?

Macbeth Ciltli William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle hemen hemen 400 senedir bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren bu tanınmış yazar, büyük olasılıkla 1606 senesinde yazdığı Macbeth’le “yükselme arzusu ve politik hırsın” kişiyi neye dönüştürebileceğini dünü, bugünü ve yarını kapsayacak bir derinlikle öngörmüştür.

Sabahattin Eyüboğlu (1909-1973); Hasan Âli Yücel’in kurduğu Tercüme Bürosu’nun başkan yardımcısı ve Cumhuriyet döneminin en önemli kültür bireylerindan biriydi. Tek başına veya “imece” birlikteliğiyle yaptığı çeviriler, Hayyam’dan Montaigne’e, Platon’dan Shakespeare’e hep, dünya kültürünün doruk adlarındandı.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button