Felsefe Kitapları

Lev Tolstoy – İnancım Neden İbârettir? – PDF İndir

Lev Tolstoy – İnancım Neden İbârettir? – PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Lev Tolstoy – İnancım Neden İbârettir? – PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Lev Tolstoy – İnancım Neden İbârettir? – PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Lev Tolstoy – İnancım Neden İbârettir? – PDF İndir

Lev Tolstoy, İnancım Neden İbarettir?, pdf, oku, indir, e kitap, tam adı Lev Nikolayeviç Tolstoy olan Rus yazar 1828 doğumludur. Roman ve Öykü türünde çok sayıda eseri bulunan Rus Edebiyatın en büyük isimlerinden Tolstoy’un Din ve Ahlak ile ilgili da çok sayıda kitabı bulunmaktadır.

Tolstoy’un en kuvvetli eserlerinden birisi olan bu kitap edebi ve felsefi bir eser olmasının bunun yanında çok önemli bir biyografik niteliğe de sahiptir.
Pavel Biryukov

Lev Tolstoy, 122 yıl sonra Türkçe’de ilk kez yayımlanan bu eserinde “Beni seviyorsanız buyruklarımı yerine getirirsiniz” diyen Mesih isa’nın, Hıristiyanların bilmedikleri veya bilmek istemedikleri ve riayet etmedikleri Beş Buyruğunu inceliyor.

Toplum önderleri ve yaşam düzenini oluşturanlar İsa’nın öğretisinin uygulanamaz ve hayalperest olduğunu kabullenerek kelimeleri ve icraatiyle bu öğretinin tersini öğretiyorlardı. Tanrı’nın öğretisinin gerçekleştirilmesinin imkânsız olduğu düşüncesi ağır ağır içime işledi ve normal karşıladığım bu düşünce tutkularımla o kadar bağdaşır durumdaydı ki, şuana dek içinde olduğum bu çelişkinin farkına bile varmadım. – alıntı

İnancım Neden İbârettir? PDF

Dosya Boyutu 16 MB

 

Related Articles

Back to top button