Çocuk Kitapları

Lavanta Kokusu Pdf indir

Lavanta Kokusu pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 176 sayfadan oluşan Lavanta Kokusu kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Sara Gürbüz Özeren tarafından kaleme alınan Lavanta Kokusu isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Lavanta Kokusu kitabını 9786053837190 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Lavanta Kokusu pdf oku indir.

Lavanta Kokusu pdf indir

9-10 yaşlarında ufak bir köylü kızı olan Gülbeyaz, ailesiyle köyün şartlarında geçim mücadelesi vermektedir. Babası köyün çobanı, annesi ise ev hanımı olan Gülbeyaz’ın kaderi, diğer köylü kızlarının kaderinden pek de farklı gözükmemektedir: Kızlar okutulmamaktadır. Yılın hemen hemen altı ayı karla kaplı bu köyde, Gülbeyaz’ı bekleyen gelecek, annesinin yaşadığı yaşamın bir benzeridir aslında. Lakin her şey köylerine gelen “lavanta kokulu” İsmet Öğretmen’in uzattığı bir elle Gülbeyaz’ın gözleri ışıldamaya ve hayata bakışı değişmeye başlar. O, yeni ufuklara doğru yelken açmaya hazırdır artık.

Bu kitap; yalnızca toprağın değil zihinlerin de kar altında kaldığı bir coğrafyada, bir kız çocuğunun hayalleri uğruna yaşadıklarını, kimi zaman hüzün kimi zaman endişe kimi zaman da sevinçle izleyeceğiniz bir dünyaya çağırıyor sizleri…

Lavanta Kokusu kitap özeti

Lavanta Kokusu pdf oku

Lavanta Kokusu Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button