Bilim Kurgu Kitapları

Labirent: Ölümcül Kaçış (Labirent Serisi 1) – James Dashner PDF indir

Labirent: Ölümcül Kaçış (Labirent Serisi 1) – James Dashner, pdf kitap bölümümüzde 2014 senesinde kaleme alınan Labirent: Ölümcül Kaçış (Labirent Serisi 1) – James Dashner kitabını sizlerle paylaştık. Labirent: Ölümcül Kaçış (Labirent Serisi 1) – James Dashner kitabının detayları..

Labirent: Ölümcül Kaçış (Labirent Serisi 1) – James Dashner – Özeti

Labirent: Ölümcül Kaçış (Labirent Serisi 1) –  James Dashner

Labirent: Ölümcül Kaçış (Labirent Serisi 1) – James Dashner

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2014
Eklenme: Nisan 4th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 277
Yazar: James Dashner
436

Thomas bir asansörde uyandığında hatırlayabildiği tek şey ismidir. Ailesini, evini yahut oraya nasıl geldiğini anımsamamaktadır. Zihni bomboştur.

Asansörün kapıları açıldığında Thomas kendini Kayran isimli, devasa taş duvarlarla çevrili geniş bir alanda ve burada yaşayan çocukların içinde bulur.

Tıpkı Thomas gibi Kayranlılar da oraya neden ve nasıl geldiklerini bilmemektedir. Tek bildikleri çevrelerini saran labirente çıkan taş kapıların her sabah açılıp her akşam kapandığı ve her otuz günde bir aralarına yeni bir çocuk katıldığıdır.

Kimse Kayran’da kalmak istemese de kurtulmak imkânsız görünmektedir. Yine de Thomas’ın içinde bir his, çıkış yolu bulabileceğini söylemektedir. Ama bunun için zihninin derinlerinde yatan sırları açığa çıkararak labirentin sırrıni çözmesi gerekecektir.

“Akıcı anlatımı, akla gelen sayısız soruyu sıra sıra yanıtlaması ve bitmek bilmeyen gerilimiyle Dashner’ın sürükleyici macerası kaçınılmaz sona doğru ilerlerken sizi merak içinde bırakacak.” Publishers Weekly

“Açlık Oyunları gibi distopik hikâyeleri sevenler Thomas’la birlikte Kayran’da maceraya sürüklenecekler.”School Library Journal

“Dashner hikâyeyi ustalıkla kaleme alarak olağanüstüı gerçekçi kılmayı başarıyor. Elinizden bırakamayacak ve devamında neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız sabırsızlanacaksınız.” Kirkus Reviews

“Dashner gizemli, kışkırtıcı, yaratıcı ve sürükleyici bir romanla karşımızda.” Barnes&Noble

Özet

Thomas kitaptaki ana kişiliğimiz. Gözlerini açtığında kendini bir asansörde kapalı olarak bulan Thomas’ın tek hatırlayabildiği ismidir.

Asansör onu Kayran isimli bir yere çıkarır. Her ay bir çocuğun gönderildiği, içinde çeşitli yaratıklar ve kocaman bir labirent de bulunduran bu korkunç yerden kurtulabilmek için Thomas ve dostlarının yapması gereken şey, bir taraftan öldürmeye aç bu yaratıklarla mücadele ederken bir taraftan da her gün değişen duvarlara sahip labirentten çıkış yolunu bulmaktır.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button