Çocuk Kitapları

La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Pdf indir

La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yapı Kredi Yayınları aracılığıyla çıkarılan La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları Kitabı 93 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları kitabı 17.00×22.50 cm‘dir. Ekim 2020 nolu ISBN numarasına sahip La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları kitabının yazarı Orhan Veli KanıkLa Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları Kitabı Pdf indir

Sevgili Çocuklar, bu kitapta okuyacağınız şiirleri gerçi siz değerli okurlarımız için tercüme ettim. Ama hiçbir zaman onları çocukça bulmadım. Zaten sizi de ufak görmüyorum. Güzel şeyleri siz de büyükler kadar anlar, büyükler kadar seversiniz.Elbette, yaşınız ilerledikçe, bilginiz de artacaktır. Ama bu, bilginiz artıncaya kadar kötü şeyler, basit şeyler okuyacaksınız demek değildir. Bilginizin, anlayışınızın artması, zevkinizin incelmesi fakat büyük eserler, kıymetli eserler okumakla olur.

-Orhan Veli Kanık

La Fontaine’in 17.yüzyılda manzum olarak kaleme aldığı, Hindistan’dan İran, Anadolu ve Avrupa’ya yayılmış, kahramanları çoğunlukla hayvanlardan bir araya gelen öğüt verici masalcıklar bütün dünya çapında yaygınlık elde etmiştir.

Orhan Veli’nin kısa yaşamına sığdırdığı güzel işler içinde, La Fontaine’den yaptığı çeviriler de yer alır. Elli yılı aşkın bir süreden beri sevilerek okunan bu çevirilerde Orhan Veli, Türkçenin olanaklarını, zenginliklerini ustaca sergiler. La Fontaine’in Masalları’nda denediği ve Türkçeye kazandırdığı söyleyiş şekili ve şiirsel yapı da bu çevirilerin belleklerimizde yer etmesinde etkili olmuştur.

Etiketler: La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları Pdf oku , La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları Pdf kitap indir, La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları pdf oku ücretsiz, La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları kitap indir ücretsiz, La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları pdf indir yandex, La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları pdf oku özet, La Fontaine’in Masalları Orhan Veli Kanık Yapı Kredi Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button