Pdf Kitap

Kuzuların Sessizliği – Thomas Harris PDF indir

Kuzuların Sessizliği – Thomas Harris, pdf kitap bölümümüzde 2016 senesinde kaleme alınan Kuzuların Sessizliği – Thomas Harris kitabını sizlerle paylaştık. Kuzuların Sessizliği – Thomas Harris kitabının detayları..

Kuzuların Sessizliği – Thomas Harris – Özeti

Kuzuların Sessizliği – Thomas Harris

Kuzuların Sessizliği – Thomas Harris

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2016
Eklenme: Kasım 8th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 396
Yazar: Thomas Harris
530

Atış eğitimi yapmaktan dönen Clarice Starling bi hayli hızlı bir yürüyüşten sonra soluk soluğa vardı toprağa yarı yarıyagömülmüş zemin katına. Ouantico’daki Akademi binasının bu katında FBl’ın dizi cinayetlerle uğraşan bölümü olan Davranış Bilimlerinin büroları yer alıyordu. Uygulama alanında bir tutuklama eğitimi yaparken ateş altında kendini yere attığından dağınık saçlarında otlar, rüzgar ceketinde de ot ve toprak lekeleri vardı.

Jack Crawford yalnızdı. Başka birinin masası başında durmuş telefonda konuşuyordu. Clarice bir yıldan bu yana ilk kez onu doğru dürüst inceleme fırsatı bulmuştu.

Bürokrasi. Clarice Starling bir iş teklifi kokusu almıştı, herhalde yeni bilgisayar sistemine bilgi girmek gibi sıkıcı bir iş. Her ne pahasına olursa olsun Davranış Bilimlerine girmek istiyordu, fakat bir kadın bir kere sekreter olarak damga tükettiği zaman bunun artık hep öyle devam edeceğini de bilirdi. Bir seçme olanağı gelmekteydi ve iyi bir seçim yapmak istiyordu.

Crawford bir şey bekliyordu, bir şey sormuş olmalıydı. Starling kendini hatırlamaya zorladı.

“Hangi testleri uyguladın?

Minnesota Kişilik Envanterini uyguladın mı?

Ya Rorschach’?”

“Minnesota evet,

Rorschach hayır.

Çocuklara Bender-Gestalt uyguladım ama.”

“Kolay korkar mısın,

Starling?””Şimdilik hayır. ”

“Gözaltında bulunan otuz iki bilinen dizi cinayet katilini sorguya çekip inceleyerek çözülmemiş vaka için bir temel oluşturmak istedik. Çoğu bunu kabul etti, sanırım hepsi de gösteriş meraklısıydı. Yirmi yedisi işbirliğine yanaştı. Ölüme mahkum olup da temyize başvurmuş olan dört tanesi de tahmin edilebileceği gibi konuşmadılar. Ama en fazla görüşmek istediğimizle konuşamadık. Yarın akıl hastanesinde onunla konuşmanı istiyorum.”

Kuzuların Sessizliği Kitap Tanıtımı

Buffalo Bill lakabıyla tanınan bir seri katil, bazı kadınların peşine düşmektedir. Katilin belli bir amacı mevcuttur ama cesetler farklı eyaletlerde olduğu için kimse bunu kavrayamaz. FBI Akademisi’nde genç bir stajyer öğrenci olan Clarice Starling, büronun davranış bilimleri bölümünden Jack Crawford aracılığıyla çağırılınca şaşırmıştır.

Görevi, çok zeki bir psikiyatr ve korkunç bir katil olan, Baltimore Akıl Hastanesi’nde tutularak kriminal cinnet yönünden yakında zamandan izlenen Dr. Hannibal Lecter ile görüşmektir. Lecter’ın, katillerin zihin yapısıyla alakalı öngörülerinin, Buffalo Bill’in izinin sürülmesine ve adamın yakalanmasına yardım edebileceği kanısına varılmaktadır.

Zeki ve çekici bir kadın olan Starling, kendini Lecter gibi keskin zekâlı biriyle garip ve yoğun bir ilişki içinde bulunca sarsılır. Adamın, Buffalo Bill ve genç kadının kendisi ile ilgiliki şifreli ipuçları; Starling’i tüm okurların tüyler ürpertici ve son derece sürükleyici bulacağı bir araştırmaya sürükler.

Büyük bir yaratıcılık ve ustalıkla kaleme alınmış olan Kuzuların Sessizliği romanı bir gerilim klasiğidir.

 

Bir önceki yazımız olan Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Hayata Dön ekitap indir, Hayata Dön ekitap oku ve Hayata Dön Gülseren Budayıcıoğlu pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button