Çocuk Kitapları

Kuzey Yıldızı Pdf indir

Kuzey Yıldızı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 136 sayfadan oluşan Kuzey Yıldızı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Güldem Şahan tarafından kaleme alınan Kuzey Yıldızı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Kuzey Yıldızı kitabını 9786052851937 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kuzey Yıldızı pdf oku indir.

Kuzey Yıldızı pdf indir

Savaşın gölgesinde yeşeren umutlar…
Edebiyatımızın üretken kalemlerinden Güldem Şahan’ın yeni romanı Kuzey Yıldızı, yazarın Martı ve Savaş ile Topun İki Rengi kitaplarının da bulunduğu “Savaş ve Çocuk” üçlemesinin en son halkası. 
Kuzey Yıldızı, savaşlar yüzünden evinden, yurdundan ayrılıp bambaşka yerlere savrulan savaş mağduru bireylerin umutsuzluklarına ve yeni yurt arayışlarına iki farklı çocuğun gözünden bakan gerçekçi bir hikâye anlatıyor.
Yaşanan savaşların, insanlığın, özellikle de çocukların üzerindeki olumsuz yansımalarına odaklanan bu etkileyici roman; 10 yaş ve üzerindeki okurların yüreğini sızlatacak güncel bir konuyu, karamsarlığa düşmeden, içimizde umut çiçekleri açtırarak sayfalarına taşıyor.
Farklı ülkelerde, apayrı hayatlar yaşayan iki çocuk: Can ve Faiza. Biri, ailesiyle birlikte evlerini yerle bir etmesinden korktuğu bombardımanlardan kaçarken, öteki televizyonda seyrettiği savaş fotoğraflarınin bir gün kendisini ve sevdiklerini de vurabileceği endişesini yaşıyor. Can korkularıyla yüzleşmeye çalışırken, Faiza ölüm kalım mücadelesi veriyor. Açık denizde, bir gece yarısı patlayan fırtınada rastlantı sonucu yolları kesişiyor. Yardım maksadıyla birbirlerine uzattıkları ellerini, nefes kesici bir macera ve zorlu bir insanlık sınavı bekliyor…
Savaş olgusunu merkezine alarak, dünya medyasının gündeminden hiç düşmeyen mültecilik ve sığınmacılık kavramlarına değinen Kuzey Yıldızı, savaşın insanlar üzerinde yarattığı tahribatı naif bir dille konu alıyor.

Kuzey Yıldızı kitap özeti

Kuzey Yıldızı pdf oku

Kuzey Yıldızı Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button