Çocuk Kitapları

Kraliçeyi Kurtarmak – Vladimir Tumanov PDF indir

Kraliçeyi Kurtarmak – Vladimir Tumanov, pdf kitap bölümümüzde 2015 senesinde kaleme alınan Kraliçeyi Kurtarmak – Vladimir Tumanov kitabını sizlerle paylaştık. Kraliçeyi Kurtarmak – Vladimir Tumanov kitabının detayları..

Kraliçeyi Kurtarmak – Vladimir Tumanov – Özeti

Kraliçeyi Kurtarmak – Vladimir Tumanov

Kraliçeyi Kurtarmak – Vladimir Tumanov

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2015
Eklenme: Ekim 15th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 160
Yazar: Vladimir Tumanov
32.674

Kim korkar matematikten!

Rus asıllı Kanadalı profesör Vladimir Tumanov’un, oğluna matematiği sevdirmek için kaleme aldığı Kraliçeyi Kurtarmak adlı romanı, 100. baskıya ulaştı! Türkiye’de yüz binlerce okurun katıldığı macera, şimdi daha da heyecan verici.

Çocukları soluksuz bir serüvene sürükleyen kitap, Günışığı Kitaplığı’nın 20. senesinde, Sadi Güran’ın özgün desenleri ve yeni dizaynıyla renklendi. Kalın kapaklı, renkli özel baskısının bunun yanında, yeni desenlerin siyah-beyaz olduğu baskısıyla da okurlarına matematiğin keyifli dünyasını yansıtmaya sürdürmekte.

Matematikle arası iyi olmayan Aleks, yolda bulduğu enteresan kalemin matematik problemlerini çözdüğünü keşfeder. Sınavlardaki başarısının tam tadını çıkaracağı sırada, gizemli bir kitap onu da, yakın dostlarını da sayılar dünyasında tehlikeli ve olağandışı bir maceraya sürükler. Kötü kalpli bir kralın esir aldığı Zümrüt Kraliçe’yi ve onun ülkesini kurtarmak için, üç arkadaşın tam 400 problemi çözmesi gerekmektedir. Ama nasıl?..

Aleks Isaac Fog, çok zeki bir çocuktur. Okulda matematik harici tüm dersleri pekiyidir. Bir gün okul servisini beklerken yerde etrafında sayıların yazılı olduğu bir kalem bulur. Ve kalemi görmesiyle birlikte işittiği ayak sesleriyle birlikte tedirgin olan Aleks bi hayli hızlıca okul servisine binerek oradan ayrılır.

Öğle teneffüslerinde buluşup kütüphane de dünyanın en zor matematik sorularını çözmeye başlarlar. Bir gün Aleks gerçeğin farkına varır ve dostlarının eğlencesi yüzünden kaleminin boyutunun git gide küçüldüğünü fark eder. Aleks’in o kaleme ihtiyacı vardı ve dostlarına da bu konuyu anlatmak ister lakin bir anda ağzından doğrular yerine kalemi kaybettiği yalanı çıkınca, Aleks’in içi suçluluk duygusuyla dolsa da yalanını sürdürdi.

Bir zaman sonra okul dolabının gizli bölmesine baktığında ise kalem gerçekten kaybolmuştu ve Aleks hayretler içinde kalmıştı. Eve gittiğinde her zaman kafasını dağıtmak için yaptığı şeyi yaparak kitap okumaya yeltenmişti ama kütüphanesinde önceden hiç görmediği ve yazarı belli olmayan bir kitapla karşılaşır. Kitabın adı Kraliçeyi kurtarmaktır. Ve Aleks kitabı alıp okumaya başladığında gerçekten ilgisini çekmiştir.

Recher balonun ortasında Kraliçe Jayden’e evlenme teklifi etmiştir. Ama Kraliçe Jayden nazik bir dille kendisini tanımadığından dolayı ilk kez yalnızca arkadaş olabileceklerini belirtmiştir. Kibir ve öfkenden gözü dönen Recher kendi sarayına dönerek Jayden’ı elde etme planları kurmaya başlamıştır.

Ve işte burada da hikâye Aleks aracılığıyla devam etmeye ekranlara gelecektır. Sorulan bilmecelerin hepsi matematikle alakalıdir. Ve ne yazık ki Aleks o sihirli kalemi kaybetmiştir. Kendi kendine birkaç bilemece çözse de dostlarının yardımına ihtiyacı olduğunu düşünür ve kitabı bilmeceleriyle birlikte Vanessa’ya anlatır. Sam ‘la araları bozuktu çünkü.

Vanessa ile birlikte bilmeceleri her gün kendi evinde buluşup çözmeye başlamıştırlar ve bir süre sonra Sam’e de ihtiyaç duyduklarını ve onu özlediklerini anlarlar. Bir yandan da pazartesi günleri devam eden matematik sınavları Aleks’in gözünü korkutsa da kendi kendine iyi durumuna gelmiştir.

Monoculus, ilk bilmecesinde ki tek gözlü yaratıktı v görünüşe bakılırsa Alekslerin tarafındaydı. Yaz tatili gelip çatmıştı. Sorularda çözülmüştü ve kraliçe Jayden kurtarılmıştı. Ama hala büyük bir sorun vardı. Kraliçe Jayden mahzenlerin sonuna ulaşmıştı ama son kapıda ne bekçi vardı ne de bilmece?

Kraliçeyi Kurtarmak pdf indir

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button