DGS Kitapları

Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında – John Steinbeck PDF indir

Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında – John Steinbeck, pdf kitap bölümümüzde 2014 senesinde kaleme alınan Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında – John Steinbeck kitabını sizlerle paylaştık. Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında – John Steinbeck kitabının detayları..

Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında – John Steinbeck – Özeti

Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında – John Steinbeck

Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında – John Steinbeck

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2014
Eklenme: Ağustos 13th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 243
Yazar: John Steinbeck
81

Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında, John Steinbeck, gençliğinden beri bir gezi tutkunuydu. Daha 20 yaşlarındayken Pasifik Okyanusu’na açılma hayalleri kuruyordu.

Ne var ki 1960 yılına gelindiğinde bir yazar olarak rüştünü ispat etmiş Steinbeck, önceden tanıdığı ve romanlarında resmettiği Amerika ve Amerikan halkını değil, açıktan açığa tüketim toplumuna dönüşmüş ve bencilliği içine işlemiş bir Amerika bulur etrafında.

 

Hastalığının da iyiden iyiye kendini hissettirdiği bir zamanda Steinbeck’i, karavanı Rochinante ve tabi ki köpeği Charley’le yollara azaltan, ülkesini ‘tanıyamama’ halidir. köpeğim Charley ile Amerika Yollarında’da, hava kirliliğinden rengi değişmiş gökyüzünün hemen altındaki apartmanların, trafiğe boğulmuş caddelerin, acı fren seslerinin içinde ‘toprağa köklerini salma’ endişesı içinde sürüklenen Steinbeck, Amerika’yı yeniden ‘keşfediyor’.

 

Her kitabı klasikleşmiş Steinbeck’in, gezi edebiyatının en güzel emsallarinden olan bu önemli eseri Türkçede ilk kez okur karşısında…

 

John Steinbeck Kimdir

 

1902 senesinde dünyaya geldi. California’da bir ırgat ailenin çocuğu olan John Steinbeck, yaşıtları gibi oda ufak yaşlarda çiftçilik yaptı.

27 yaşında ilk romanı “Altın Kadeh” i yazdı. Bu senelerda; balıkçılar, serseriler ve her türden renkli bireylerle ilişkiler geliştirdi.

 

En önemli eseri olan “Gazap Üzümleri” romanında, tarımdaki bi hayli hızlı kapitalistleşme sürecini anlatır. “Fareler ve İnsanlar”, “Sardalya Sokağı”, “Cennetin Yolu”, yazarın diğer önemli eserleri içindedır. California’daki ırgatların grevini “Bitmeyen Kavga” adlı romanında anlatmıştır.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button