Edebiyat Kitapları

Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli Pdf indir

Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İnkılap Kitabevi aracılığıyla çıkarılan Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Kitabı 432 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi kitabı 13.50×23.00 cm‘dir. Nisan 2021 nolu ISBN numarasına sahip Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi kitabının yazarı Zülfü LivaneliKonstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi PDF indirebilirsiniz. 

Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Kitabı Pdf indir

Konstantiniyye… İhtişamlı surlarının karanlık diplerinde cinayetler işlenen, otobanlarında siyasetçilerin suikastlara kurban gittiği, açlıktan çocukların dilendiği, gecekondularında kadınların sessiz sedasız öldürüldüğü, yalılarında yüzyıllık zenginliğin cömertçe seyre çıkarıldığı ve güzelliğiyle Divan şairlerine yüzlerce şehrengiz yazdıran, barok sanatından izler taşıyan şehirler şehri İstanbul.

Romanları 40 dilde yayına giren ve ülkeler arası birden fazla ödüle layık görülen ünlü yazar Zülfü Livaneli, Konstantiniyye Oteli ile okurlarına bir İstanbul panoraması çiziyor. İstanbul’un kaymak tabakasını, alt sınıfları ve hatta ölülerin ruhlarını buluşturup başarılı bir işkadını Zehra’nın gözünden anlatıyor.  İstanbul’un köklü tarihini fona alan usta edebiyatçı, onlarca kişiliği, geçmişi Bizans’a dayanan bir otelin açılışına konuk ediyor; güç ve yönetim ilişkilerinden romantizme ve “başına sevda gelenlere”  kadar uzanan, geniş bir yelpazede insan ruhunu didik didik ediyor.

Prof. Onur Bilge Kula’nın deyişiyle “senfonik bir roman” olma özelliği taşıyan Konstantiniyye Oteli, İstanbul’da yüzsenelerdır süren cümbüşü anlamak yönünden Türk edebiyatında mühim bir yer tutuyor.

Elinizde tuttuğunuz bu özel kitap, yeni baskısı ve gözden geçirilmiş son haliyle okurlarına çok sesli müzikal bir yapıt sunuyor.

Etiketler: Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Pdf oku , Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Pdf kitap indir, Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi pdf oku ücretsiz, Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi kitap indir ücretsiz, Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi pdf indir yandex, Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi pdf oku özet, Konstantiniyye Oteli Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button