Çocuk Kitapları

Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı Pdf indir

Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Günışığı Kitaplığı aracılığıyla çıkarılan Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı Kitabı 108 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı kitabı 12.00×18.00 cm‘dir. Ocak 2021 nolu ISBN numarasına sahip Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı kitabının yazarı Müge İplikçiKömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı PDF indirebilirsiniz. 

Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı Kitabı Pdf indir

Çağdaş edebiyatımızın hassas yazarı
Müge İplikçi, çocuk ve gençlik edebiyatındaki
özgün verimini zenginleştiriyor.
Göçmen bir çocuğun
özgürlük müziği…

Yetişkinler ve gençler için yazdığı kitaplar kadar, Uçan Salı ve Acayip Bir Deniz Yolculuğu adlı resimli kitaplarıyla da bi hayli beğeni alan ödüllü yazar Mu¨ge İplikçi, bu kez çocuklara usta işi bir roman armağan ediyor. Kendini annesiyle birlikte Türkiye’de bir göçmen evinde bulan Salif’in öyku¨su¨, mu¨ziğin iyileştirici gu¨cu¨nu¨, göçmenliği ve dayanışmayı çocuk gözu¨nden, dilinden aktarıyor. Zor bir konuyu, çocukların duygu dünyasını zedelemeden, çocuğa göreliği gözeterek anlatmayı başaran yazarın, gülünç sahnelerle, enteresan karakterlerle ve klasik müziğin mühim bestecilerinden birinin metne yayılan varlığıyla kurguladığı öykü, keyifli bir okuma vaat ediyor. Sanatçı Huban Korman’ın desenleriyle canlanan kitap, her yaştan okuru, görmezden gelinen yaşamlar üzerine düşünmeye davet ediyor.

Nehirleri ve göğü ışıkla parlayan bir ülkeden Türkiye’ye gelen Salif için hayat, her gün bilinmezlerle doğar. Ayrı düştüğü müzisyen babasını özlemle beklerken, mahallenin okul orkestrasında bulur kendini. Oysa, gerçek bir adresi, okul kaydı yoktur. Üstelik mahalleli bu koyu tenli yabancılara hiç de iyi davranmamaktadır. Müziğin insanları birleştirdiği büyülü anlarla, Salif’in yaşamındaki hüzünlü anlar birbirine karışır. Salif, sevdiklerine kavuşabilecek midir?..

Müge İplikçi, 1966’da İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede Kadın Sorunları ve Araştırmaları Bölümü’nde ve ABD’nin Ohio Eyalet Üniversitesi’nde uzmanlık eğitimi aldı. Kadınların çağımızdaki konum ve ilişkilerini ele aldığı öykü ve romanlarıyla tanınan, eserleri çeşitli dillere çevrilen İplikçi’nin son öykü kitabı Tezcanlı Hayalet Avcıları’nı (2013), bir ON8 kitabı olan Saklambaç (2013) adlı romanı ve Gezi direnişçisi gençlerle söyleşilerini derlediği Biz Orada Mutluyduk (2013) izledi. Yazarın, Günışığı Kitaplığı’nın “Köprü Kitaplar” dizisi için yazdığı ilk gençlik romanı Yalancı Şahit (2010) yayımlandığı yıl Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) aracılığıyla Yılın En İyi Gençlik Romanı Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü. İlk çocuk kitabı Uçan Salı’dan (2010) sonra Acayip Bir Deniz Yolculuğu’nu (2012), Antik Çağ teknolojisiyle inşa edilen Kibele adlı kürekli, yelkenli teknenin Akdeniz’deki gerçek yolculuğundan esinlenerek yazan İplikçi’nin son çocuk kitabı, göçmenliğe çocuk gözünden selam yollayan Kömür Karası Çocuk (2014). İplikçi, eşi ve oğluyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Etiketler: Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı Pdf oku , Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı Pdf kitap indir, Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı pdf oku ücretsiz, Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı kitap indir ücretsiz, Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı pdf indir yandex, Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı pdf oku özet, Kömür Karası Çocuk Müge İplikçi Günışığı Kitaplığı kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button