Tarih Kitapları

Kızıl Başlangıç 6-H-19 Pdf indir

Kızıl Başlangıç 6-H-19 pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9789759063016 sayfadan oluşan Kızıl Başlangıç 6-H-19 kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. David John Footman tarafından kaleme alınan Kızıl Başlangıç 6-H-19 isimli kitap Red Prelude dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Kızıl Başlangıç 6-H-19 kitabını 01.03.2005 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kızıl Başlangıç 6-H-19 pdf oku indir.

Kızıl Başlangıç 6-H-19 pdf indir

1 Mart 1881 eyleminin yıldönümünde paylaşımı yaptığımız bu kitapta, Rus devrimci önderlerinden Zhelyabov ve dostlarının nefes kesen mücadelesini bulacaksınız.

Rus narodnik hareketi 19. yüzyılın ikinci yarısında, toplumsal değişimi ve devrimi amacında olan teori ve pratiğiyle kendi özgü nitelikler taşır; siyasal düşüncesi, tamamen eylem içinde doğup gelişmiştir. Her hareketin olduğu gibi, eninde sonunda kavgayı sırtlayıp taşıyan bir aydın hareketdir. Rus aydınları, otokratik yapının gelişimi kilitlediği toplumda, toplumun önünü açmak üzere yola koyuldular. Devasa bir otokrakit gücün baskı ve şiddeti altında, faal bir devrimcinin hemen hemen ömrünün hemen hemen bir yıl olduğu tarihsel bir zamanda, ölümüne bir savaşa koyuldular. Kavga alabildiğine sert ve amansızdı. Rus devrimci aydınları yönünden başka bir çözüm yolu kalmadığından yok edeni yok etmek mücadele metotları arasına girdi. Tutuklandıklarında birkaç gün içinde asılmak kaçınılmazdı. Karar verdiler: Ölümden ötesi yoktu!…

Kızıl Başlangıç 6-H-19 kitap özeti

Kızıl Başlangıç 6-H-19 pdf oku

Kızıl Başlangıç 6-H-19 Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button