Akademik Kitaplar

Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir

Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı 360 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık kitabı 17.00×24.00 cm‘dir. Mayıs 2020 nolu ISBN numarasına sahip Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık kitabının yazarı Jim McMartinKişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Kişilik kuramları kendi kişiliğimi anlamama nasıl yardımcı olabilir?

Kişilik Psikolojisi: Öğrenci Merkezli Yaklaşım adlı bu kitap, kişilik psikolojisi alanını okuyucunun geçmiş, mevcut ve önümüzdeki zamanlarda benlikleri ile ilişkili olarak sorduğu temel sorular çerçevesinde ele almaktadır. Bu soruların yanıtları, güncel incelemelerin eldeki verilerin a dayanmakta ve öğrencilerin kendi kişiliklerini daha derinden anlamasına yardımcı olmaktadırken kişilik kuramlarının geçerliğine ışık tutmaktadır. Sohbet havasında, bilinmesi kolay ve yalın bir biçimde hazırlanan bu İkinci Basım, yeni bölümler, alandaki son gelişmeleri görülmektediran yeni araştırmalar, fotoğraflar ve karikatürleri içermektedir.

Yeni ve Anahtar Özellikler

Araştırma metotları ile alakalı yeni bölüm (Bölüm 2), öğrencilerin güncel kişilik incelemelerina aşinalığını kolaylaştırmakta ve kişiliği anlamak için çeşitli yaklaşımları değerlendirmelerinde onlara yardımcı olmaktadır. Kişilik bozuklukları ile alakalı yeni bölüm (Bölüm 8), kişilik bozukluklarının bilinmesinda; bozuklukları, kişilik özelliklerindeki aşırı uçlar olarak gören “güncel psikoloji incelemeleri” ile belirtilerin sıralanması yoluyla bozuklukları tanılayan “geleneksel tıp”ın karşı karşıya geldirmasını yaparak özgün bir yaklaşım sağlamaktadır.

Güncel araştırmalar -çoğunluğu 2010’dan 2016’ya alıntılanan-, alandaki güncel bilgi birikimini yansıtmaktadır. Bir soru ve yanıt formatı, öğrencileri kişilik psikolojisindeki incelemelerinda bilgileri ile kendi keşiflerini kritik bir biçimde sorgulamaya yönelten bir yaklaşıma davet etmektedir.

Evrimsel psikolojinin geniş kapsamı, öğrencilere bu mühim çağdaş yaklaşımı anlamaları hususunda yardımcı olmaktadır. Gerçek dünya emsallari, öğrencilerin her bölümde materyalle kişisel bir düzeyde bağlantı kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Etiketler: Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık Pdf oku , Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık Pdf kitap indir, Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık pdf indir yandex, Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku özet, Kişilik Psikolojisi Jim McMartin Nobel Akademik Yayıncılık kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button