Edebiyat Kitapları

Kısa Öykünün Büyük Ustaları Kolektif Pdf indir

Kısa Öykünün Büyük Ustaları Kolektif İş Bankası Kültür Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kısa Öykünün Büyük Ustaları Kolektif İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla çıkarılan Kısa Öykünün Büyük Ustaları Kolektif İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı 192 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Kısa Öykünün Büyük Ustaları Kolektif İş Bankası Kültür Yayınları kitabı 12.50×20.50 cm‘dir. Ocak 2021 nolu ISBN numarasına sahip Kısa Öykünün Büyük Ustaları Kolektif İş Bankası Kültür Yayınları kitabının yazarı KolektifKısa Öykünün Büyük Ustaları Kolektif İş Bankası Kültür Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Kısa Öykünün Büyük Ustaları Kolektif İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı Pdf indir

Öykü, dünyanın en eski sanatlarından biri. İnsanlar, en eski çağlardan başlayarak birbirlerine öykü anlatmadan edememişler. Homeros destanlarından Kutsal Kitaplara, Binbir Gece Masalları’ndan Decameron’a birden fazla yapıt da, söylenceler ve masallar da hep öyküler anlatır bize. Yüzsenelerın imbiğinden süzülen kısa öykünün apayrı bir edebiyat türü olarak şimdilerdeki şekiline bürünmesi ise 19. yüzyılı bulur.

Celal Üster’in seneler içinde belleğinde iz bırakmış kısa öyküleri bir araya getirdiği bu seçki, İngiliz ve Amerikan edebiyatının büyük ustalarının yapıtlarından bir güldeste. Edgar Allan Poe, Herman Melville ve O. Henry’den Chesterton, James Joyce, Oscar Wilde, Virginia Woolf ve Katherine Mansfield’e, öykü sanatının 19. yüzyıldan 20. yüzyıla evrilişinden bir kesit.

 

Related Articles

Back to top button