Edebiyat Kitapları

Kibele’nin Laneti – Cevat Turan PDF indir

Kibele’nin Laneti – Cevat Turan, pdf kitap bölümümüzde 2021 senesinde kaleme alınan Kibele’nin Laneti – Cevat Turan kitabını sizlerle paylaştık. Kibele’nin Laneti – Cevat Turan kitabının detayları..

Kibele’nin Laneti – Cevat Turan – Özeti

Kibele’nin Laneti – Cevat Turan

Kibele’nin Laneti – Cevat Turan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2021
Eklenme: Ağustos 11th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 338
Yazar: Cevat Turan
132

Unutulmak ister ölen,

Ölür yaşarken öldüren…

Ülke yangın yerine dönmüşken Anadolu’nun büyük zenginliğine göz koyanlar da tarihi eserlere göz dikmiştir. Kalatepe’de bir mağarada, bereket tanrıçası Kibele heykeli olduğuna dair bir bilginin peşine takılan Salih ve Alman arkadaşı Müller, eşsiz Frig heykeline ulaşmak için bir plan yaparlar. Lakin bu hırsızlıkta kendilerine yardım edecek, yöreyi iyi tanıyan ve güvenilir birine ihtiyaçları mevcuttur. Parasını verince susacak ve suç işlemeye alışık birine… Salih’in çocukluk arkadaşı ve kabarık suç sicili yüzünden artık dağa çıkmış olan Mirza Hud’a ulaşırlar. Genç bir adam olan Mirza, buluştukları meydanda, onları ufak siyah gözleri ile ölçüp tartarken başlarına geleceklerden habersizdirler!

Altın Kibele heykelciği onları birleştiren bir kader yolu muydu yoksa yolun kendisi miydi? Bu yol sizi tapınak Şövalyelerinden, Hacerü’l-esved taşına, uykusundan uyandırılan Kibele’ye ve ufak yaşamları boyunca huzuru arayan sade bireylerin kesişmelerine götürecek. Bu yolda belki kendinize de rastlayacaksınız.

Cevat Turan’dan bir seri katilin dünyasına keskin bir bakış:

Kibele’nin Laneti!

Roman Hakkında

Mirza Hud’un döktüğü ilk kan çocukluğundaki istismara dayanıyor. Bu anlamda tüm cinayetleri için adeta çok haklı bir zemini oluşuyor. Affedebilir miyiz, var mısınız?
Bizim toplumumuzda her şeyimiz hızla kirleniyor. Ahlak, dürüstlük, hoş görü, yardımlaşma her iyi ve insani olanı tanımlarsanız hepsi çürüdü. Bundan en fazla payı da çocuk istismarı aldı ve çocuklarla-yetişkinler içindeki kadim akit yobaz yetişkinler aracılığıyla daha çok bozuldu.

Kapalı ve geri toplumların kaderinde bu var ne yazık ki. Tarikatlara, cemaatlere emanet edilen çocuklarımızın başına gelenleri hep birlikte görmüyor muyuz?

Dünyayı ve ahlakı anlama şekili olarak yalnızca kadın bedeni üzerinden düşünen, ona yasaklar getirmeye çalışan, günah adı verilen şeyin kendi vicdanında değil de kadının bedenin de arayan çağ dışı zihniyetle daha çok fazla işimiz var. Mirza Hud’un ilk cinayetlerdeki çıkış noktası olan çocuklukta kendisine yapılan istismarın, onun dünyasında nasıl bir travmaya ve iyiliğe olan inancın çöküşüne ayna tutmak gerekiyordu, bu roman da onu yaptı.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button