Pdf Kitap

Kesin İnançlılar – Eric Hoffer PDF indir

Kesin İnançlılar – Eric Hoffer, pdf kitap bölümümüzde 2019 senesinde kaleme alınan Kesin İnançlılar – Eric Hoffer kitabını sizlerle paylaştık. Kesin İnançlılar – Eric Hoffer kitabının detayları..

Kesin İnançlılar – Eric Hoffer – Özeti

Kesin İnançlılar – Eric Hoffer

Kesin İnançlılar – Eric Hoffer

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2019
Eklenme: Ekim 4th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 210
Yazar: Eric Hoffer
12.805

Alman asıllı dünyaca ünlü ABD’li düşünür Eric Hoffer’in, Nazizmin ilgasından sonra ve Soğuk Savaş’ın başlamasından hemen önce kaleme aldığı Kesin İnançlılar Kitabı;

Temelde toplum hareketlerinin ve bu hareketlere katılan bireylerin psiko-politikasına dair önemli ve provokatif düşünceler barındıran bir eser.

Hoffer bu kitabında, kendi ülkülerine ulaşmak için gerekli enerjiyi kitlelere “pompalayan” dinî ve ideolojik hareketlerin gelişme safhalarını, beslenme kaynaklarını, birey ve toplum üzerindeki çalışma mekanizmalarını, bağlayıcı ve zorlayıcı yapılarını irdelerken, okuru da bu konular üzerine her daim sorgulamaya farklı zamanlarda kendisine cephe alınmasını dahi göz önünde bulundurarak teşvik ediyor.

Yazıldığı 1951 senesinden bu yana bir çok dile çevrilen ve tüm dünya çapında çoksatar olan Kesin İnançlılar, günümüz dünyasına hâlâ ışık tutan bir yapıt.

Bu kitap tam teşekküllü bir ders kitabı değildir. Bu bir düşünceler kitabıdır ve yeni bir yaklaşıma işaret ettiği ve yeni soruların dillendirilmesine yardım ettiği sürece yarı-hakikatlerden kaçınmaz.

“Bir kaideyi resmetmek için,” der Bagehot, “epeyce abartmanız ve epeyce şeyi dışarıda bırakmanız şarttır.”

“Yirminci yüzyılın en etkili kitaplarından.” Time

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı : 210

İlk Baskı Yılı : 2019

Bir önceki yazımız olan Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Hayata Dön ekitap indir, Hayata Dön ekitap oku ve Hayata Dön Gülseren Budayıcıoğlu pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button