Edebiyat Kitapları

Kenar Mahalle Çocukları Pdf indir

Kenar Mahalle Çocukları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kenar Mahalle Çocukları kitabı 296 olarak çıkarılmıştır. Pier Paolo Pasolini tarafından kaleme alınan Kenar Mahalle Çocukları isimli kitap 9789750757969 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kenar Mahalle Çocukları kitabını 05.07.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kenar Mahalle Çocukları pdf oku indir.

Kenar Mahalle Çocukları pdf indir

Hissedilen ne lodos sıcağıydı ne de kavurucu bir sıcak; yalnızca sıcaktı. Sanki esintiye, kenar mahallelerin sararmış duvarlarına, çimenlere, el arabalarına, kapılarında yolcuların üzüm taneleri gibi art arda yığıldığı otobüslere bir kat boya sürülmüştü: Şimdiki ve geçmişteki tüm yaz gecelerinin neşesi ve sefaletini taşıyan bir kat boya.
Ebedî şehir Roma’nın tozlu ve yıkık kenar mahallelerinde yetişen, kimsesizlik ve yoklukla sınanan, öfkeyle büyüyen ve beslenen Caciotta, Lenzetta, Begalone, Alduccio gibi çocuklar. Riccetto da onlardan yalnızca biri; onun şehirdeki ilk Komünyon’uyla başlayan ve 1950’lere uzanan hikâyesinde aileleri dünya ve Tanrı tarafından başıboş bırakılan bu çocukların ne pahasına olursa olsun hayatta kalma mücadelesine tanık oluruz.
 Kenar Mahalle Çocukları, filmleriyle İtalyan ve dünya sinemasında ölümsüz bir iz bırakmış Pier Paolo Pasolini’nin en ünlü eseri, onun sınırları sürekli olarak zorlayan aykırı zihninden faydalanan bir neorealist başyapıt. Sanatın, kurumların ve toplumun arkasını döndüğü bir sınıfa adanmış sarsıcı bir kült roman.
“Pasolini 20. yüzyıl İtalya’sının en mühim ozanıdır.”
Alberto Moravia

Kenar Mahalle Çocukları kitap özeti

Kenar Mahalle Çocukları pdf oku

Kenar Mahalle Çocukları Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button