DGS Kitapları

Kazaklar – Lev Nikolayeviç Tolstoy PDF indir

Kazaklar – Lev Nikolayeviç Tolstoy, pdf kitap bölümümüzde Aralık 2016 senesinde kaleme alınan Kazaklar – Lev Nikolayeviç Tolstoy kitabını sizlerle paylaştık. Kazaklar – Lev Nikolayeviç Tolstoy kitabının detayları..

Kazaklar – Lev Nikolayeviç Tolstoy – Özeti

Kazaklar – Lev Nikolayeviç Tolstoy

Kazaklar – Lev Nikolayeviç Tolstoy

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Aralık 2016
Eklenme: Eylül 23rd, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 283
Yazar: Lev Nikolayeviç Tolstoy
1.350

Tolstoy’un yarı otobiyografik kitaplarından birisi olan Kazaklar, bir aşk hikâyesi olduğu kadar, yazarın yaşamı boyunca medeniyetle yaşayacağı gelgitli ilişkinin de öyküsü.

Tolstoy’un 1852’de başladığı ama on yıl boyunca tamamlanamayan Kazaklar, genç ve zengin Olenin’in Moskova yaşamından bıkarak Rus ordusuna yazılması ve Kafkaslar’da ücra bir köye gönderilmesiyle başlar. Burada Kazakların ve Çeçenlerin kaba kuvvetine hayran kalır, bir Kazakla sözlü olan Maryana adında bir kadına âşık olur. Tolstoy’un Kafkaslar’da yirmi bir yaşında genç bir asker olarak tecrübelerini hikâyeleştirdiği, Puşkin ve Rousseau gibi ustalarına bir selam niteliğinde olan bu roman, büyüleyici doğa tasvirlerini yazarın sade ama ihtişamlı diliyle birleştiriyor.

Bir önceki yazımız olan Karanlığın Sol Eli – Ursula K. Le Guin başlıklı kitabımızda Karanlığın Sol Eli Ursula K. Le Guin ekitap indir, Karanlığın Sol Eli Ursula K. Le Guin ekitap oku ve Karanlığın Sol Eli Ursula K. Le Guin pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button