Tarih Kitapları

Kayıp Gerdanlık Endülüs Tarih-Bilim-Medeniyet Pdf indir

Kayıp Gerdanlık Endülüs
Tarih-Bilim-Medeniyet pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 302 sayfadan oluşan Kayıp Gerdanlık Endülüs
Tarih-Bilim-Medeniyet kitabı
Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mustafa Uluçay tarafından kaleme alınan Kayıp Gerdanlık Endülüs
Tarih-Bilim-Medeniyet isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Kayıp Gerdanlık Endülüs
Tarih-Bilim-Medeniyet kitabını 9786057133571 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kayıp Gerdanlık Endülüs
Tarih-Bilim-Medeniyet pdf oku indir
.

Kayıp Gerdanlık Endülüs
Tarih-Bilim-Medeniyet pdf indir

900’lü senelerda yaşamış bir rahibe, Endülüs’ün başşehri Kurtuba’dan Dünyanın İncisi diye söz eder ve der ki: “İsmi Kurtuba olan bu şehir, sahip olduğu yedi hikmet nehri ve sürekli olarak zaferleri ile göz kamaştırıyordu.”
 
Endülüs, bin yılı aşkın süredir Batı’da ve Doğu’da her daim tarihçilerin, edip ve şairlerin, yönetici, bilim adamları ve seyyahların dikkatini çekmiştir.
 
Bir zamanlar dünya siyasetine de yön vermiş olan Endülüs İslam Devleti’nin alâmet-i fârikası tabi ki kültür ve medeniyetidir; bilim, teknoloji ve sanata muazzam katkısıdır; Rönesans’ın ilham kaynağı oluşudur. Farklı din, dil ve ırkların bir arada uyum içinde (convivencia) yaşayabildiği “özlenen” bir medeniyet tecrübesidir.
 
Kayıp Gerdanlık: Endülüs, Endülüs İslâm Devleti’nin 800 yıllık tarihinin kültür ve medeniyetiyle, bütüncül bir metotla anlatıldığı hikâyesidir. Yanı sıra, Endülüs İslam medeniyetinin Avrupa’ya etkisi, bu medeniyeti inşa eden mühim şahsiyetler; Endülüs’ten kalan “taştan şahitler” ve günümüz İspanya’sındaki Müslümanlar ve İslami miras da mercek altına alınmıştır.

Kayıp Gerdanlık Endülüs
Tarih-Bilim-Medeniyet kitap özeti

Kayıp Gerdanlık Endülüs
Tarih-Bilim-Medeniyet pdf oku

Kayıp Gerdanlık Endülüs
Tarih-Bilim-Medeniyet Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button