Hazırlık Kitapları

Kayıp Arkadaş – Kemal Sayar PDF indir

Kayıp Arkadaş – Kemal Sayar, pdf kitap bölümümüzde 2016 senesinde kaleme alınan Kayıp Arkadaş – Kemal Sayar kitabını sizlerle paylaştık. Kayıp Arkadaş – Kemal Sayar kitabının detayları..

Kayıp Arkadaş – Kemal Sayar – Özeti

Kayıp Arkadaş – Kemal Sayar

Kayıp Arkadaş – Kemal Sayar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2016
Eklenme: Mart 11th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 208
Yazar: Kemal Sayar
269

Kayıp Arkadaş kitabında kemal Sayar, Toplumların bunalım dönemleri olur.Korkunun, endişenın hüküm sürdüği, nostaljinin galip geldiği, merhametin unutulduğu, anlama çabasının yerini karşılıklı suçlamanın aldığı, hemen herkesin “biz ve onlar” çerçevesine yerleşip “bütün”ü kaybettiği zamanlar.

Yani radikal bir empati gereken zamanlar.

İşte böylesi zamanları, psikiyatri profesörü Kemal Sayar, incelikli ve derinlikli yorumlarıyla, farklı noktalardan konu alıyor.

Adeta bizi bize açıklıyor.

Kayıp Arkadaş, dokunduğu her temayla düne, bugüne ve yarına konuşan bir kitap.

Goethe’nin ölürken, “Işık, daha fazla ışık!” dediği rivayet edilir. Dünyamız merhamet eksikliğinden can çekişirken, “Merhamet, daha fazla merhamet!” diye sayıklıyor incinen ruhlar… Yaşayanlar… Yaşadıkları için acıyı hâlâ hissedebilenler.

İnsan toplumun temel taşıdır.Hayatı kutsaldır ve tektir. İnsan toplumsal bir varlıktır.Bundan dolayı insan insana sığınır.Yalnızlığını paylaşır.Bilir ki paylaştıkça acılar azalır, sevgiler çoğalır.

İnsanlar birbirinden farklıdır.Bilir ki bu değişikliklar toplumu zenginleştirir.Tek düzelikten kurtarır.

İnsan geçmişini unutmaz.Yaşadıklarından ders çıkarır.Geçmişte de yaşamaz. İlerlerken manevi değerlerine de sahip çıkar.

Geçmişinde, bugününde, geleceğinde sevgi, merhamet mevcuttur.

Temennimiz bu vasıflardaki bireylerin çoğalması, huzurun artması, endişelerin azalması.

Bir önceki yazımız olan Aforizmalar – Halil Cibran başlıklı kitabımızda Aforizmalar Halil Cibran ekitap indir, Aforizmalar Halil Cibran ekitap oku ve Aforizmalar Halil Cibran pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button