DGS Kitapları

Katıksız Sevgi – Jack London PDF indir

Katıksız Sevgi – Jack London, pdf kitap bölümümüzde 2018 senesinde kaleme alınan Katıksız Sevgi – Jack London kitabını sizlerle paylaştık. Katıksız Sevgi – Jack London kitabının detayları..

Katıksız Sevgi – Jack London – Özeti

Katıksız Sevgi – Jack London

Katıksız Sevgi – Jack London

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2018
Eklenme: Temmuz 25th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 263
Yazar: Jack London
1.241

Katıksız Sevgi; Yeraltı edebiyatının belki de ilk öncülerinden biridir Jack London. Orjinal isminin Türkçe karşılığı “Jerry’nin Kardeşi Michael’’ olan kitap Türkçe’de “Sevginin Katıksızı’’ adıyla kabul görmüştür. Sevgi katıksız olduğunda yaşam, insan ve doğayla hep barışıktır.

Daha yaşamımın ilk senelerında, o doğuştan gelme ve doymak bilmez merakım yüzünden, eğitilmiş hayvanların yaptığı gösterilerden hoşlanmaz oldum. Bu tür eğlenceden beni yoksun eden, o gösterileri eğlendirici olmaktan çıkaran, merak duygularımdı; çünkü gösterilerin nasıl gerçekleştirildiğini öğrenmek istiyorsanız, gösterilerin ardında yatanları araştırmak zorunda kalmıştım. Ve bu yürekli gösterilerle, eğlentilerin pırıltıları ardında gördüklerim, hiç de güzel şeyler değildi.

Kitap eleştirmenleri ve hayvanlardan anlamayanlar, beni, fışkıran kanlardan, şiddet ve dehşetten zevk alan bir çeşit ilkel canavar olarak kabul ediyorlar.

Korkunç ölümler, işkenceler içinde kol bacak yitirenler gördüm. Akıldan yoksunların, akıldan yoksun olmaları sebebiyle avukat tutmayı akıl edemediklerinden asıldıklarını gördüm.

Gençlerin, yaşlıların, hatta çocukların bile, açlıktan öldüğüne tanık oldum. Kamçıların, copların ve yumrukların altında kıvranan adamlar gördüm, kadınlar gördüm.

Zulüm, bir güzel sanat dalı olarak en kusursuz çiçeğini eğitilmiş hayvanlar dünyasında vermiş

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button