Akademik Kitaplar

Katı Olan Herşey Buharlaşıyor Marshall Berman PDF İndir

Katı Olan Herşey Buharlaşıyor Marshall Berman PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Katı Olan Herşey Buharlaşıyor Marshall Berman PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Katı Olan Herşey Buharlaşıyor Marshall Berman PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Katı Olan Herşey Buharlaşıyor Marshall Berman PDF İndir

Marshall Berman, Katı Olan Herşey Buharlaşıyor, pdf indir, 1940 ABD doğumlu yazar Berman ünlü teorisyenler içindedır Hümanist ve Marksist kişiliği ile de tanınır. Eğitimini sırasıyla Bronx Fen Lisesi, Columbia Üniversitesi, Oxford Üniveritesi ve Harvard Üniversitesinde almıştır.

“Katı Olan Her Şey Buharlaşıyor’da, modernizmi, modern bireylerin modernleşmenin nesneleri oldukları kadar özneleri de olmak, modern dünya çapında sıkıca tutunabilecekleri bir yer bulmak ve kendilerini bu dünya çapında evde hissetmek için giriştikleri çabalar olarak tanımlıyorum. Bu, akademik kitaplarda genelde bulunanlardan daha kapsamlı ve daha kapsayıcı bir modernizm kavrayışıdır. Kültürü anlamanın açık ve genişlemeye daha yatkın bir yolunu da ima eder (insan etkinliğini fragmanlara bölen ve bu fragmanları da, zaman, yer, dil, tür ve akademik disiplin gibi farklı etiketlerle tespit edilen ayrı bavullara kilitleyen gardiyanca yaklaşımdan hayli değişik bir yoldur bu.”

Büyük eleştirmen Leonard Trilling, l968’de bir terim geliştirmişti : “sokaklardaki modernizm. Umarım, bu kitabın okurları, modernizmin ait olduğu yerin sokaklar, bizim sokaklarımız olduğunu hatırlayacaklardır. Açık yol, kamu meydanına götürür.

Katı Olan Herşey Buharlaşıyor PDF

Dosya Boyutu 15 MB

 

Related Articles

Back to top button