Pdf Kitap

Karagözüm İki Gözüm Karagöz, My Dear Pdf indir

Karagözüm İki Gözüm Karagöz, My Dear pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 25.09.2020 sayfadan oluşan Karagözüm İki Gözüm Karagöz, My Dear kitabı 9789750848308 olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan Karagözüm İki Gözüm Karagöz, My Dear isimli kitap Cengiz Özek dilinde ve 256 ebatındadır. Karagözüm İki Gözüm Karagöz, My Dear kitabını Elif Erdoğan numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Karagözüm İki Gözüm Karagöz, My Dear pdf oku indir.

Karagözüm İki Gözüm Karagöz, My Dear pdf indir

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, 7’den 70’e herkese hitap edecek bir karagöz sergisine ev sahipliği yapıyor. Geleneksel Türk Gölge Tiyatrosu’nun mühim temsilcilerinden Ragıp Tuğtekin’in Yapı Kredi Müzesi Koleksiyonu’nda bulunan orijinal tasvirlerinin, karagöz sanatına hayat veren üstatların ve günümüz karagöz sanatçılarının tasvirlerinin bulunduğu sergi, 15 Eylül 2020 – 21 Şubat 2021 tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Sanat’ta.
Beyoğlu’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat’ın birinci katında bulunan Yapı Kredi Müzesi, bir araya getirdiği arkeoloji ve geleneksel sanat sergileri ve yayınlarla kültürel mirasımızın yaşatılması için çalışıyor.
Önemli birden fazla kültür sanat projesine ev sahipliği yapan Yapı Kredi, halen tarihi eserleri ve kültür varlıklarını korumaya ilişkin yasaların olmadığı 1950’li senelerda, hem korumak hem de çalışmaların gelişmesine imkan sağlamak maksadıyla sikke, madalya, nişan, işleme, kumaş, tombak, tespih, saat, karagöz tasvirleri gibi çok çeşitli nümizmatik ve etnografik eseri bünyesinde bir araya getirdi.

Yapı Kredi Müzesi Koleksiyonu’nda bulunan, Ragıp Tuğtekin’in 1930’lu senelerda yaptığı 187 karagöz tasviri en son 2004 senesinde Yıktın Perdeyi Eyledin Vîrân sergisinde gösterilmişti. Koleksiyonda bulunan tasvirler, küratörlüğünü Cengiz Özek’in, koordinatörlüğünü ise Nihat Tekdemir ve Elif Erdoğan’ın yaptığı Karagözüm İki Gözüm sergisiyle, bu sefer Ragıp Tuğtekin’in etkilendiği ve etkilediği sanatçıların işleriyle birlikte seyirciyle buluşuyor.
 
Tasarımı Karşılaşmalar ekibine ait sergide 20’den fazla karagöz sanatçısının 350 tasviri, dünya gölge tiyatrosu içinde karagöz oyunlarının yeri, dünya çapında karagöz oyunlarının nerelerde oynatıldığı, gerçeküstü figürlerin ve halk efsanelerinin karagöz tasvirlerine yansımaları, günümüz karagöz sanatçıları gibi tematik başlıklar altında ele alınıyor. 
15 Eylül 2020 – 21 Şubat 2021 tarihleri arasında gezilebilecek olan Karagözüm İki Gözüm sergisine çevrimiçi etkinlikler de eşlik edecek. Serginin Yapı Kredi Yayınları tarafından İngilizce ve Türkçe basılan bir sergi kitabı da var.

Karagözüm İki Gözüm Karagöz, My Dear kitap özeti

Karagözüm İki Gözüm Karagöz, My Dear pdf oku

Karagözüm İki Gözüm Karagöz, My Dear Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button