Çocuk Kitapları

Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları Pdf indir

Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tudem Yayınları aracılığıyla çıkarılan Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları Kitabı 112 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları kitabı 13.50×19.50 cm‘dir. Ağustos 2020 nolu ISBN numarasına sahip Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları kitabının yazarı Güzin ÖztürkKar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları Kitabı Pdf indir

Sevginin değiştirici gücü…

Duyarlı kalemiyle her kitabında adından söz ettirmeyi başaran Güzin Öztürk, 2018 Tudem Edebiyat Ödüllerinde dereceye giren eseri Kar Kurdu ve Canavarda, çocukların dünyası için son derece hassas sayılabilecek bir konuyu, zarif ve incelikli bir üslupla konu alıyor.

Okurun kalbinde kanat çırpan kuşlara, sevmenin ve sevilmenin gücünü fısıldayan bu iyileştirici roman; ufak bir kızın, ailesini bir araya getirme çabasını konu ediniyor.

Duygu yüklü hikâyesinin satır aralarında, kız çocuklarının okuması ve kadınların meslek edinmesi gibi mühim toplumsal hak ve özgürlüklere temas eden yazar; canavarların olmadığı, şiddetten arındırılmış bir dünya için herkesi sevginin mucizesine inanmaya çağırıyor.

Mizginin sevgi ve iyilik dolu yaşamı, evlerine yerleşen davetsiz bir Canavar yüzünden altüst olur. Geceleri ansızın beliren ve sakarlığı yüzünden her yeri darmadağın eden bu Canavarın elleri mor çiçeklerle bezeli, kalbi ise taştandır. Sevmekten aciz bu sarsak Canavarın yarattığı tahribat yetmezmiş gibi, köye inen bir Kar Kurdunun izini sürmek için epeydir eve uğramayan babasının eksikliği, Mizgini bambaşka bir gerçekliğe sürükler. Ruhunda kopan fırtınaları bertaraf etmeye çalışırken bedeni zayıf düşen Mizgin, teselliyi düşlerinde bulur. Hayal dünyasında Kar Kurdu ile Canavarı yüz yüze getiren ufak kız, çok geçmeden kimin av kimin avcı olduğunu sorgulamaya başlar. Gerçekte uzak durulması gereken Canavar kimdir? Köyün tavuklarına dadanan Kar Kurdu mu, yoksa Mizginlerin evini mesken tutan zalim canavar mı?

Sevginin değiştirici gücünü, bir hayli etkili bir hikâye aracılığıyla anlatan Kar Kurdu ve Canavar, ne pahasına olursa olsun inandığımız gerçeklerden vazgeçmememiz gerektiğini savunuyor.

Etiketler: Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları Pdf oku , Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları Pdf kitap indir, Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları pdf oku ücretsiz, Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları kitap indir ücretsiz, Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları pdf indir yandex, Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları pdf oku özet, Kar Kurdu ve Canavar Güzin Öztürk Tudem Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button