Akademik Kitaplar

Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları Pdf indir

Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İmge Kitabevi Yayınları aracılığıyla çıkarılan Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları Kitabı 283 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları kitabı 13.50×20.00 cm‘dir. Mayıs 2016 nolu ISBN numarasına sahip Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları kitabının yazarı Ha-Joon ChangKalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları Kitabı Pdf indir

1980’den bu yana TC Hükümetlerinin IMF Dünya Bankası ABD reçetelerine teslimiyet içinde izledikleri politikaları değerlendirip eleştiren bir çok iktisatçı, bu kitaptakine benzer saptamaları tekrar ve tekrar ortaya koydu. Chang-Grabel ikilisi, bu işi, iktisatçı olmayanların da rahatça izleyebilecekleri etkili bir biçimde ve sağlam bir bilgi birikimine dayanarak yapmışlar. Ve sonunda okurlara şu haklı mesajı açık seçik iletmişler: “Neoliberalizm yıkıcıdır, yararsızdır. Ve işte alternatifleri…”

Prof. Dr. Korkut Boratav

Artan sayıda gelişmekte olan ülke, kendi iktisat politikalarını denetleme hakkını IMF’den ve Dünya Bankası’ndan geri almakta. Bu kitapta bulunan zengin politika önerileri somut ve uygulanabilir bir dizi alternatif oluşturuyor.

Martin Khor, Üçüncü Dünya Ağı Yöneticisi

Chang ve Grabel’in teorik açıdan sağlam ve ampirik olarak güvenilir eleştiriler ortaya koyan Kalkınma Yeniden adlı kitabı … gösterdiği yolda ilerleyecek olan ülkelerde etkin ve sosyal açıdan adil bir kalkınma sürecini hızlandıracak, özenle hazırlanmış, güzel ve çözümleyici bir eser.

John Langmore, BM’de ILO Temsilcisi

Chang ve Grabel, neoliberallerin ekonomik kalkınmaya ilişkin görüşlerinin temelini oluşturan “söylence”leri (yahut palavraları) yerle bir ediyorlar. Kalkınma Yeniden tüm dünya çapında akademisyenlerin, öğrencilerin ve politika yapıcıların başucu kitabı olması gereken bir manifesto.

Prof. Lance Taylor, New School Üniversitesi

Etiketler: Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları Pdf oku , Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları Pdf kitap indir, Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları pdf oku ücretsiz, Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları kitap indir ücretsiz, Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları pdf indir yandex, Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları pdf oku özet, Kalkınma Yeniden Ha-Joon Chang İmge Kitabevi Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button