Çocuk Kitapları

Kahkaha ve Gözyaşları Çıtır Çıtır Felsefe 32 Brigitte Labbe Günışığı Kitaplığı Pdf indir

Kahkaha ve Gözyaşları Çıtır Çıtır Felsefe 32 Brigitte Labbe Günışığı Kitaplığı Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kahkaha ve Gözyaşları Çıtır Çıtır Felsefe 32 Brigitte Labbe Günışığı Kitaplığı Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Günışığı Kitaplığı aracılığıyla çıkarılan Kahkaha ve Gözyaşları Çıtır Çıtır Felsefe 32 Brigitte Labbe Günışığı Kitaplığı Kitabı 40 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. Kuşe Kağıt baskı ile çıkan Kahkaha ve Gözyaşları Çıtır Çıtır Felsefe 32 Brigitte Labbe Günışığı Kitaplığı kitabı 13.00×18.00 cm‘dir. Temmuz 2020 nolu ISBN numarasına sahip Kahkaha ve Gözyaşları Çıtır Çıtır Felsefe 32 Brigitte Labbe Günışığı Kitaplığı kitabının yazarı Brigitte LabbeKahkaha ve Gözyaşları Çıtır Çıtır Felsefe 32 Brigitte Labbe Günışığı Kitaplığı PDF indirebilirsiniz. 

Kahkaha ve Gözyaşları Çıtır Çıtır Felsefe 32 Brigitte Labbe Günışığı Kitaplığı Kitabı Pdf indir

Küçük büyük herkesin yaşamı sorgulama rehberi Çıtır Çıtır Felsefe dizisinin 32. kitabı kahkaha ve gözyaşları kavramlarını konu alıyor. Modern bir klasik durumuna gelen dizinin yaratıcısı Brigitte Labbé bu kitabında, gülme ve ağlama eylemlerini çokboyutlu biçimde irdelerken, her ikisinin ardındaki anlamı gündelik yaşamdan örneklerle düşündürüyor. Çocuklar ve felsefe üzerine çalışmalar yapanlara da ilham kaynağı olan dizi, Jacques Azamın derin mizah anlayışını yansıttığı desenleriyle renkleniyor. Diziyi okuyan çocuklar, öğretmenler ve anne babalar, birlikte felsefe yapmanın ve yeni bir iletişim evreninin kapılarını aralıyorlar.

Bir bebek acıktığını, susadığını, bir yerinin ağrıdığını, kucağa alınma gereksinimini anlatmak için gerekli sözcükleri bilmez, konuşamaz. Bedeni bunları ağlayarak ifade eder. Sözcükler öğrendikçe, bedeni daha az konuşmaya başlar. Kimi zaman da susturulur… Ne mutlu ki, gülmemize, ağlamamıza, gülmekten ağlamamıza veya gözlerimizde yaşlarla kahkahalar atmamıza engel olamayız!

Brigitte Labbé uzun süre iletişim sektöründe görev aldıktan sonra Paris Sorbonne Üniversitesinde felsefe eğitimi gördü. Çalışmalarını, karışık felsefi kavramları çocuklara aktarabilmek üzerine yoğunlaştırdı. Çıtır Çıtır Felsefe dizisinde, çocuklara felsefenin sürekli olarak kendini yenileyen bir sorgulama olduğunu göstermek istedi. Okullarda, kütüphanelerde ve kafelerde, çikolata, kurabiye ve şeker eşliğinde çocuklar için Çıtır Çıtır Felsefe günleri düzenleyip tartışmalar yapan Labbé, katıldığı ulusal ve ülkeler arası konferanslarda, yetişkinler için, çocuklara zor konuları anlatmak üzerine sunumlar gerçekleştiriyor. Labbe´, kitaplarıyla c¸ocukların egˆitim ve o¨gˆrenimine sagˆladıgˆı katkılardan dolayı Ocak 2019da Fransanın o¨nemli devlet nis¸anı Le´gion dHonneurle o¨du¨llendirildi. Türkiyede de okullarda çocuklarla bir araya gelen yazar, müzisyen eşi Wassim Soubrayla Barselonada yaşıyor; iki kızı var.

Danışman Michel Puech Pariste Sorbonne U¨niversitesi Felsefe Bo¨lu¨mu¨nde o¨gˆretim u¨yesi. Dizinin felsefi ic¸erigˆini denetledi.

İllüstratör Jacques Azam, özellikle gençlere yönelik kitap ve dergilerde desenleme çalışmaları yapıyor. Yayımlanmış çizgi romanları var.

 

Related Articles

Back to top button