Çocuk Kitapları

Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları Pdf indir

Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tudem Yayınları aracılığıyla çıkarılan Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları Kitabı 128 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları kitabı 13.50×19.50 cm‘dir. Ocak 2012 nolu ISBN numarasına sahip Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları kitabının yazarı Simla SunayKafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları Kitabı Pdf indir

İstikamet Kafrika!Naz ve Uzunbal’la birlikte gerçeküstü ve olağandışı yerlerden Kafrikaya doğru heyecan dolu bir serüvene hazır olun! Çocuk yazınının genç yıldızlarından Simla Sunay, Güneşten Sarı Baldan Tatlı ve Kafrika’nın Gölgeleri adını verdiği iki kitabında, altı yaşındaki ‘güneşten sarı’ Naz’ın, ‘baldan tatlı’ zürafa Uzunbal ile birlikte çıktıkları macera dolu bir yolculuğu anlatıyor. Nasıl olur da altı yaşındaki bir kız ile ‘uzun’ bir zürafa arkadaş olur diye hiç düşünmeyin. Sunay’ın yarattığı bu muhteşem dünya çapında her şey olabilecek! Güneşten Sarı Baldan Tatlı ve Kafrika’nın Gölgeleri, Gözde Bitir Sındırgı’nın özgün çizimleri ve Simla Sunay’ın akıcı diliyle birleşerek her çocuğun keyifle okuyacağı ‘özel’ bir yolculuk kitabı haline gelmiş. Hareketli olay örgüsünde, okumaktan sıkılan minikleri içine basit bir şekilde çekebilecek birden fazla öğe içinde yer alıyor. Okumaya başlar başlamaz, kahramanlarımızın peşinden yola koyulup, kendimizi hikâyenin ruhuna kaptırmamız işten bile değil. İlk kitapta, ‘Beyaz Yol’u takip ederek Sümi adını verdikleri dev bir sümüklüböceğinin peşine takılan Naz ve Uzunbal, zor da olsa sonunda dev sümüklüböceğe yetişmeyi başarırlar. Dört yıllık bir aranın ardından yazılan ikinci kitapta ise bu kez işler hiç de ‘güneşten sarı’ ve ‘baldan tatlı’nın umduğu gibi gitmez. Eve dönmek için yola koyulan iki dostumuz, yağan yağmur sebebiyle silinip kaybolan ‘Beyaz Yol’u bulup evlerine geri dönebilmek için türlü türlü tehlikeye atılırlar. Başlarına neler gelir neler?.. Kapalı bir şehirde mahsur kalırlar, geçmişi unutanların şehrindeki on dakikalık anılar müzesinde başlarına ummadık şeyler gelir. Peki, peşlerine düşen karanfil çiğneyen gölge de kimdir? Simla Sunay, Güneşten Sarı Baldan Tatlı adlı ilk kitabının kazandığı büyük başarının ardından, kendini nadasa çekerek ikinci kitap için bir hayli beklemiş. Ama beklettiğine de değmiş! Hatta bu kez heyecan ve macera dozunu biraz arttırdığını da aktarabiliriz. Kafrika’nın Gölgeleri’nde, altı yaşındaki minik Naz’ın olağanüstü yoldaşı Uzunbal’la olan macerası sonlanıyor. Güneşten Sarı Baldan Tatlı ve Kafrika’nın Gölgeleri ayrı ayrı da okunabilecek iki güzel roman. Gerçeküstü bir ortamda müthiş bir dostluğa şahit olmak için hep birlikte Naz ve Uzunbal’a kulak verelim. İyi yolculuklar!..

Etiketler: Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları Pdf oku , Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları Pdf kitap indir, Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları pdf oku ücretsiz, Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları kitap indir ücretsiz, Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları pdf indir yandex, Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları pdf oku özet, Kafrika’nın Gölgeleri Simla Sunay Tudem Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button