DGS Kitapları

John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) – Jack London PDF indir

John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) – Jack London, pdf kitap bölümümüzde Eylül 2004 senesinde kaleme alınan John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) – Jack London kitabını sizlerle paylaştık. John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) – Jack London kitabının detayları..

John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) – Jack London – Özeti

John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) – Jack London

John Barleycorn (Bir Alkoliğin Anıları) – Jack London

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Eylül 2004
Eklenme: Ekim 30th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 144
Yazar: Jack London
1.685

“Viski” klasiklerinden birisi olan John Barleycorn, otobiyografik yanıyla da Jack London okurlarının ilgisin istiyor.

Alkol zıtı tutumuyla, yazıldığı senelerda epey sansasyon yaratan yapıt, 1919’lu senelerın Amerikası’nda uygulanmaya çalışılan içki yasağına da damgasını vurmuş; okul senelerından beri eline kitap almamış yüz binlerce okur, yapıta hayli ilgi göstermiş;

içki tekelleri, el altından harcadıkları büyük paralarla, yapıtın sinemaya uyarlanmasına bile engel olmaya çalışmıştır. Yapıt hususunda, yazarının, “gerçeği tam anlamıyla yazacak cesareti olmadığını”, bu durumun da Jack London’a karşı nesnel bir tavır almayı zorlaştırdığını söylemekte yarar var.

London’ın kendi gençlik dönemini anlattığı bir kitap. Alkol, deniz, tayfalar, midye avcıları baştan sona macera, heyecan dolu. Okurken zerre sıkılmadım. Hatta alkol muhabbetlerinden o kadar etkilenmiştim ki benim de alkolle tanışmama yol açtı diyebilirim.

Kitapta bolca geçen john barleycorn da ayrı bir ikon. Denizde yaşadığı maceralar, bu maceralara başlayış nedenleri London aracılığıyla akıcı bir biçimde anlatılıyor. Hiç Jack London okumamış insanlar, bu kitabı okuduktan sonra London hayranı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button