Tarih Kitapları

İzmir’de Bira, Birahaneler ve Bira Bahçeleri (Resimli) Pdf indir

İzmir’de Bira, Birahaneler ve Bira Bahçeleri (Resimli) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786057431967 sayfadan oluşan İzmir’de Bira, Birahaneler ve Bira Bahçeleri (Resimli) kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Dr. Erkan Serçe Akın Erdoğan tarafından kaleme alınan İzmir’de Bira, Birahaneler ve Bira Bahçeleri (Resimli) isimli kitap 01.07.2022 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. İzmir’de Bira, Birahaneler ve Bira Bahçeleri (Resimli) kitabını Geray Gençer numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İzmir’de Bira, Birahaneler ve Bira Bahçeleri (Resimli) pdf oku indir.

İzmir’de Bira, Birahaneler ve Bira Bahçeleri (Resimli) pdf indir

 
“Bira kültürü Doğu’nun başka hiçbir şehrinde hemen hemen müthiş denecek biçimde İzmir’de olduğu kadar gelişmemiştir.” – Hans Barth
 
Binlerce yıl önce Sümerlerde ve Mısır’da bir ödeme aracı olarak kullanılan, beslenmek için tüketilen bira, eğlence yaşamının vazgeçilmez bir içeceği haline nasıl geldi?
İlk bira fabrikaları nasıl kuruldu?
İlk birahaneler, bira bahçeleri kimlerin düşüncesiydi?
Bu kitap ilk biranın binlerce yıl önce nasıl meydana geldiğindan tutun da bugünkü durumuna gelene kadar geçirdiği değişimleri anlatmakla kalmıyor, bira kültürünün Osmanlı’da nasıl geliştiğini ve İzmir’in bundaki payını da inceliyor.
 
“Bütünüyle hoşnut bir adamın ağzı birayla doludur.” – Mısır Atasözü

İzmir’de Bira, Birahaneler ve Bira Bahçeleri (Resimli) kitap özeti

İzmir’de Bira, Birahaneler ve Bira Bahçeleri (Resimli) pdf oku

İzmir’de Bira, Birahaneler ve Bira Bahçeleri (Resimli) Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button