Tarih Kitapları

İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi 6 cilt Pdf indir

İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi 6 cilt pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 4000 sayfadan oluşan İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi 6 cilt kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. İsmail Hami Danişmend tarafından kaleme alınan İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi 6 cilt isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16 x 24 cm ebatındadır. İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi 6 cilt kitabını 9789944397643 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi 6 cilt pdf oku indir.

İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi 6 cilt pdf indir

Osmanlı tarihi ve tarihçiliği hususunda yerli ve tartışmasız otorite olan İsmail Hami Danişmend’in “İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi” 40 yıl aradan sonra yeni baskısıyla tarih meraklıları, öğrenciler, araştırmacılar ve tarihçilerin karşısına çıktı.
Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu olan Osman Gazi’den başlayıp, son padişah Sultan Reşat’a kadar İmparatorluk tarihinde cereyan eden;
Osmanlı padişahlarının saltanat ve süreleri,
Kazanılan zaferler, kaybedilen savaşlar,
Şehzade mücadeleleri,
Yeniçeri isyanları ve nedenleri,
Saray entrikalarının arka planı,
Savaşlar ve Barış anlaşmalarının sonuçlarıyla, imparatorluğun siyâsî tarihine olduğu kadar;
Yangın, deprem, sel felaketi,
Saray ve gündelik hayat,
Esnaf ve iktisadi hayata
ilişkin verdiği bilgilerle Osmanlı sosyal ve toplum yaşamını dair birden fazla konuyu yıl, ay,hafta ve gün tarihi vererek, kronolojik olduğu kadar, geniş bir şekilde bilgilerle zenginleştirerek tarihle uğraşan bireylere geniş bir perspektif kazandırmaktadır. Bu nedenle, eser sahasında halen aşılamamış, yerli ve yabancı araştırmacılar için yegane kaynak konumundadır.
Tarihçi ve uzman arşivciler gözetiminde aslına sadık kalınarak, hiçbir müdahalede bulunulmadan imla ve tashihleri bir tashih grubu tarafından gözden geçirilerek yeniden yayımlanan bu eser, yeni sayfa düzeni, okunabilir punto büyüklüğü, takibi kolay Miladi ve Hicri tarihlerin kenar tığları içinde yeralması ve konularına göre sınıflandırılmış indeksiyle okuyucuların hizmetine sunulmuştur.
Piyasada halen kırk yıl önce yapılmış eski baskılarının korsan olarak satışta olup, mizampaj, kağıt cinsi, cilt, okunabilirlik ve baskı tekniği yönünden bi hayli problemli olduğuna okuyucuların dikkatini çekerken, sevkiyatcı firmadan makul bir fiata tedarik edilebileceğini bildiririz.

İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi 6 cilt kitap özeti

İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi 6 cilt pdf oku

İzahlı Osmanlı Tarihi Kronolojisi 6 cilt Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button