Felsefe Kitapları

İyi Düşün Doğru Karar Ver – Doğan Cüceloğlu PDF indir

İyi Düşün Doğru Karar Ver – Doğan Cüceloğlu, pdf kitap bölümümüzde 1999 senesinde kaleme alınan İyi Düşün Doğru Karar Ver – Doğan Cüceloğlu kitabını sizlerle paylaştık. İyi Düşün Doğru Karar Ver – Doğan Cüceloğlu kitabının detayları..

İyi Düşün Doğru Karar Ver – Doğan Cüceloğlu – Özeti

İyi Düşün Doğru Karar Ver – Doğan Cüceloğlu

İyi Düşün Doğru Karar Ver – Doğan Cüceloğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
1999
Eklenme: Mart 24th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 346
Yazar: Doğan Cüceloğlu
465

Bu kitap, birinin özgün bir yaşam kurmasının temellerinde yatan süreçleri inceliyor. Kitabın iki kahramanı Yakup ve Timur içindeki söyleşi, özgün yaşamın temelinde yatan boyutları aşama aşama sergiliyor.

Kendi duygu, düşünce ve inançları ile ahenk içinde yaşamaya çabalayan her insan, yaşadığı çağ ve mekân ne olursa olsun, benzer sorulara yanıt bulmaya çalışmıştır. Bu anlamda, Yakup ve Timur`un etkileşimleri insan öyküsünün özünde yatan evrensel dokuları sergilemektedir.

Etkili yaşam, inandığı ilke ve değerleri günlük yaşamınmda davranışlarına yansıtabilen insanın yaşamıdır. Bu kitap, birinin etkili bir yaşam kurmasının temellerinde yatan süreçleri inceler; kişi, etkili yaşamı, duygu, düşünce ve değerlerini günlük yaşamına yansıtarak kurar.

Kitabın iki kahramanı olan üniversileti genç Timur ile olgun ve sevecen bilge kişi Yakup Bey içindeki söyleşi, etkili yaşamanın temelinde yatan boyutları aşama aşama sergilemektedir.

Özet

Timur, üniversiteli bir gençtir; sevdiğince geri çevirildiği ve kendini değersiz gördüğü hüzünlü bir günde, olgun ve sevecen bir bilge kisi, Yakup Bey, ona “Herkese Merhabalar” der. Bu merhabalaşma dan bir dostluk doğar.

Timur, bir çok kişi gibi, kendinden beklenen yasamı sürdürmektedir; bu yaşam, kendi duygu, düşünce ve inandığı değerlerle uyuşmasa bile!

Aslını söylemek gerekirse, kendi duygu, düşünce ve değerlerinin ne olduğu üzerinde hiç düşünmemiş; bundan dolayı de, istediği hayati yaşama gücünü ve iç özgürlüğünü kendinde bulamamıştır…

Yakup Bey, kafası karışık bu gence, inandığı değerleri günlük yasamına yansıtabileceği ‘özgün yasam’ı kurması için yol gösterecektir.

Bu kitap, birinin özgün bir yaşam kurmasının temellerinde yatan süreçleri inceliyor. Kitabın iki kahramanı Yakup ve Timur içindeki söyleşi, özgün yaşamın temelinde yatan boyutları aşama aşama sergiliyor. Kendi duygu, düşünce ve inançları ile ahenk içinde yaşamaya çabalayan her insan, yaşadığı çağ ve mekan ne olursa olsun, benzer sorulara yanıt bulmaya çalısmıştır.

Bu anlamda, Yakup ve Timur’un etkileşimleri insan öyküsünün özünde yatan evrensel dokuları sergilemektedir

Bir önceki yazımız olan İşte Zor İnsanlar – Özden Aslan başlıklı kitabımızda İşte Zor İnsanlar ekitap indir, İşte Zor İnsanlar ekitap oku ve İşte Zor İnsanlar pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button