Biyografi Kitapları

İşleyen Beyin Işıldar – Engin Altelli PDF indir

İşleyen Beyin Işıldar – Engin Altelli, pdf kitap bölümümüzde 2017 senesinde kaleme alınan İşleyen Beyin Işıldar – Engin Altelli kitabını sizlerle paylaştık. İşleyen Beyin Işıldar – Engin Altelli kitabının detayları..

İşleyen Beyin Işıldar – Engin Altelli – Özeti

İşleyen Beyin Işıldar – Engin Altelli

İşleyen Beyin Işıldar – Engin Altelli

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2017
Eklenme: Ağustos 30th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 179
Yazar: Engin Altelli
522

Bu kitabı niye mi yazdım? Senin için. Seni tanımıyorum, belki de iyi tanıyorum. Büyük ihtimalle hiç karşılaşmadık veya kahve içtik aynı zaman diliminde, aynı kafede.

Bir öğrencisin veya bir profesör, belki bir sanatçı, bir imam yahut bir emekçi. Fark etmiyor benim için, özünde aynı gök kubbenin altında insan olmaya çalışanlarız. Şiirsel bir giriş yapayım dedim, kitabın başı bari edebi olsun diye.

Bu biraz da her insanın içinde olan; bir iz bırakabilme, topluma bir damla su olabilme veya bilirsiniz işte kişisel tatmin hissi. İçinde olduğumuz zaman diliminde herkesin çapı kadar bir şeyler yapması gerektiğine inanıyorum.

Şimdilik elimden gelen yahut aklıma gelen yöntem bu kitap oldu. Bir kitap okuduğunu değil, sohbet ettiğinizi düşün. Ben aklımdakileri paylaşıyorum. Umarım bir gün sen de bilgini benimle paylaşırsın.

standart kitap formatının dışında şeylerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilhassa kaynak hususunda yazdıklarım seneler içinde birikenler ve okuduğum kitaplar olduğu için hepsini belirtmem biraz zor olacaktı.

Kitabın içinde yer yer kitap isimlerini dile getirdim ve kaynakçada elden geldiğince yazmaya çalıştım. Sonuçta ticari bir çalışma olmaması sebebiyle fikirsel olarak yaşamıma ve bu kitaba katkısı olan her yazara şimdiden teşekkür ederim. Buradaki konuların içinde bir lise öğrencisini de bir profesörü de ilgilendiren konular geçmektedir.

Amacım farklı konularda belki bildiğiniz, belki duyduğunuz bilgi ve hikayeleri paylaşarak; metroda, otobüste, trende keyifli ve faydalı bir zaman geçirebilmenizi sağlamaktır. Bir nebze hayata farklı bakabilmek, yeni şeyler öğrenmek, öğrendiklerimizi paylaşmaktır.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button