Akademik Kitaplar

İslamda Bilim ve Teknik Ansiklopedisi (5 Cilt) PDF

İslamda Bilim ve Teknik Ansiklopedisi (5 Cilt) PDF, e-kitap bölümümüzde İslamda Bilim ve Teknik Ansiklopedisi (5 Cilt) PDF başlığı ile kitap özetini paylaştık. İslamda Bilim ve Teknik Ansiklopedisi (5 Cilt) PDF kitabın detayları yazımızda.. 

İslamda Bilim ve Teknik Ansiklopedisi (5 Cilt) PDF

İslam’da Bilim ve Teknik Ansiklopedisi, Fuat Segin, 5 cilt, pdf, indir, Dünyanın ileri gelen tarihçilerinden Prof. Dr. Fuat Sezgin aracılığıyla hazırlanmıştır. 1924 doğumlu Türk akademisyen, yazar, islam tarihi, bilim ve teknoloji tarihi alanında yaptığı çalışmaları ile tanınmaktadır.

Dünya genelinde bir çok ödül sahibi olan yazar, Frankfurt am Main Goethe Plaketi, Almanya 1. Derece Federal Hizmet Madalyası, Hessen Kültür Ödülü gibi ödüllere layık görülmüştür.  Süryanice, İbranice, Latince, Arapça ve Almanca dahil 27 dil bilmektedir.

“Şüphesiz ki genç İslam toplumunun ilk yüzyılda nispeten hızlı ulaştığı bilim bölgesindeki başarısı, yalnızca kitap çevirileri yoluyla yabancı kökenli bilim mirasının aktarımı şeklinde sınırlı kalmamıştır. Yeni din ile birlikte yaşanan ve sürekli olarak söylenenin aksine hiç de ilkel olmayan durum ve ortamda Araplar, kendileri için çok yeni olan düşünsel problemlerle uğraşmaya hızla itildiler, özellikle yazı sanatını öğrenmeye yönelik enteresan bir ilgi dünyaya geldi.”

İslam’da Bilim ve Teknik Ansiklopedisi (5 Cilt Bir Arada) PDF İndir

Dosya Boyutu 42 MB

 

Related Articles

Back to top button