Pdf Kitap

İslam Ansiklopedisi PDF İndir – M. Asım Köksal

İslam Ansiklopedisi PDF İndir – M. Asım Köksal, e-kitap bölümümüzde İslam Ansiklopedisi PDF İndir – M. Asım Köksal başlığı ile kitap özetini paylaştık. İslam Ansiklopedisi PDF İndir – M. Asım Köksal kitabın detayları yazımızda.. 

İslam Ansiklopedisi PDF İndir – M. Asım Köksal

İslam Ansiklopedisi PDF İndir, E-Kitap, M. Asım Köksal, Peygamber Efendimizin doğumundan vefatına kadar olan zamanda bir çok olay ve kıssanın ele alındığı bu Ansiklopedik eser, M. Asım Köksal aracılığıyla kaleme alınmıştır. Eser toplam 1811 sayfadan buluşmaktedir

“Rivayete göre, Enes b. Malik der ki:
“Ben bir kere Resûlullah Aleyhisselam içsin diye evimdeki besi koyunumu sağmıştım. Bu koyunumun sütü evimdeki kuyunun suyu ile karıştırılıp Resûlullah Aleyhisselama bir bardakla sunuldu. Resûlullah Aleyhisselam ondan içti. Kendisinin solunda Ebu Bekir, sağında bir çöl Arabi otur uy ordu. [189]Ömer b. Hattab da bir köşede yer alıyordu. [190]Ömer b. Hattab, Resûlullah Aleyhisselamın git gide artan sütü çöl Arabına vermesinden korkarak: [191]‘Yâ Rasûlallah! [192] Artan sütü sol yanındaki[193] Ebu Bekir’e ver!’ dedi.
Resûlullah Aleyhisselam ise, git gide artan sütü bedeviye verdikten sonra:
“Sağa (sağdakine!) verilecek! Sıra ile sağa (sağdakine) verilecek!” buyurdu.”

İslam Ansiklopedisi PDF

Dosya Boyutu 11 MB

 

Related Articles

Back to top button