Tarih Kitapları

Işın Demirkent – Haçlı Seferleri e-kitap indir pdf

Işın Demirkent – Haçlı Seferleri e-kitap indir pdf, e-kitap bölümümüzde Işın Demirkent – Haçlı Seferleri e-kitap indir pdf başlığı ile kitap özetini paylaştık. Işın Demirkent – Haçlı Seferleri e-kitap indir pdf kitabın detayları yazımızda.. 

Işın Demirkent – Haçlı Seferleri e-kitap indir pdf

Işın Demirkent, Haçlı Seferleri, e-kitap, indir, pdf, oku, 1938 İzmir doğumlu yazar Demirkent Türk Tarih profesörüdür. İ. Ü. Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Işın Demirkent doktorasını Urfa Haçlı Kontluğu Tarihi (1098-1118) konusu ile yapmıştır. TTK asli üyesidir.

Haçlı Seferleri adını verdiğimiz bu hareketin nasıl başladığım ve asıl hedefinin neye yönelik olduğunu kısaca şöyle açıklamak olabilecekdür:

Haçlı Seferleri, 11. yüzyılın ortalarından bu yana Türklerin Yakındoğu’ya girmeleri ve Anadolu’yu yurt edinmeye başlamalarından aşağı yukarı yarım asır sonra Büyük Selçuklu Devleti’nin sürüklendiği iç karışıklıklardan yararlanmayı uman Avrupa dünyasının, “Kutsal toprakları kurtarmak” sloganıyla Türkleri Anadolu’ dan atmak ve Anadolu ile birlikte bütün Yakındoğu’yu kendi ellerine geçirmek maksadıyla düzenleyip giriştiği siyasi amaçlı askeri bir harekettir. Prof. Dr. I. Demirkent

Haçlı Seferleri PDF

Dosya Boyutu 45 MB

 

Related Articles

Back to top button