Çocuk Kitapları

IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder Pdf indir

IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. TÜZDER Yayınları aracılığıyla çıkarılan IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder Kitabı 1.Hamur Kağıt sayfadan bir araya gelmektedir. 22.00×22.00 cm baskı ile çıkan IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder kitabı 9786050612448‘dir. nolu ISBN numarasına sahip IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder kitabının yazarı KomisyonIQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder PDF indirebilirsiniz. 

IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder Kitabı Pdf indir

IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder Yayınları

Çocuğunuzun gelişimi için hazırlanan IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar, TÜZDER Eğitim Metodu (TEM)yöntemine göre hazırlanmıştır. TEM’de esas olan bir anlayış var ki, o da çocuğun ufak adımlarla yürüdüğüdür. Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.

Kitaplardaki kelime adedinin ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, TEM ile hazırlanan kitaplarda da görsellerin adetleri ve şekilleri ile görsel hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.

TÜZDER (Tüm Üstün Zekalılar Derneği) aracılığıyla hazırlanan IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi; Uluslar arası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmış ve “ICIE (Uluslararası Eğitimde İnovasyon Merkezi)” aracılığıyla onaylanmıştır. TEM ile, 21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinlikler dizayn edilmiştır.

TÜZDER Eğitim Metodu (TEM) programıyla, IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi 3 farklı gelişim kademesi düşünülerek dizayn edilmiştır. Seri, 3 Level halinde toplam 9 kitap olarak hazırlanmıştır.

1. Level (IQ, Yetenek, Görsel Motor): Dot, Paint, Draw
2. Level (IQ, Dikkat, Problem Çözme): Cube, Find, Solve
3. Level (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji): Coordinate, Matrix, Algorithm

LEVEL 2 (IQ, DIKKAT, PROBLEM ÇÖZME): CUBE, FIND, SOLVE

LEVEL 2 etkinlikleriyle mantık yürütme, dikkat-zekâ, görsel-uzamsal algı, fotografik hafıza, görsel ayırdedicilik, görsel ve mekânsal keskinlik gibi bilişsel ve motor becerilerinin değişik bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.

LEVEL 2 etkinlikleri; dikkat, bellek, mantıksal akıl yürütme, görsel ve mekânsal keskinlik, şekil zemin ilişkisi, örüntü ile bütünlük oluşturma, problem çözme gibi üst düzey bilişsel becerileri geliştirmek üzere planlandı. Soru şekilleri ve zorluk düzeyleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı.

Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça dikkat, hafıza, bütün-parça ve boyut kavrayışı, ayırt etme becerisiyle birlikte, el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak, bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır.

Böylelikle, çocuğunuzun yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst düzeylere taşınmış olacaktır.

LEVEL 2 etkinlikleriyle çocuğunuzun şekilleri algılaması ve karşı karşıya geldirması, parça ve bütün kıyaslaması ve bunları kabiliyeti, konsantrasyonu, faaliyetteki vazifeye odaklanması, dikkatini sürdürebilmesini sağlayacak faaliyetler hazırlanmıştır. Bu etkinlikler; görsel dikkat, fotografik hafıza, şekil kopyalama becerilerini de ölçmüş olacaktır.

Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat ve zekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır. Bunu keyifli bir faaliyet olarak yaparken bunun yanı sıra özgüvenleri de artmış olacaktır.

LEVEL 2 çalışmalarında görsel ve mekânsal keskinlik, üç boyutlu ve karmaşa ortamında renkleri ve nesneleri algılama, ayırt etme ve seçme kabiliyetinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

LEVEL 2 çalışmalarında yaşanan görsel ve mekânsal kavrama, üç boyutlu ve karmaşa ile yüklü bir ortamda arka boyutları algılama ve üzerinde eylem yapma kabiliyetinin gelişimine katkı sağlamaktadır.

LEVEL 2 kitaplarındaki etkinlikler parça-bütün ilişkisi, tüme varım-tümden gelim, muhakeme, analitik düşünme, mantıklı düşünme becerilerini geliştirmek üzere dizayn edildi.

LEVEL 2 etkinlikleri sırayla yapılmalıdır. Çünkü kitaplar ve sorular kolaydan zora, basitten karmaşığa olacak biçimde planlanmıştır.

Etkinlikler, aynı türden bir çok kademeli vazifeye dayanır. Bu yöntem ile etkinlikler kademeli olarak daha karmaşık hale gelecektir. Bu durumda, çocuğun edindiği beceriler, etkinlikleri basit bir şekilde anlamasına ve uzmanlaşmasına imkân sağlayacaktır.

Çocuğunuz, LEVEL 2 etkinliklerinde arada bir şaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir bu durumda sizlerin deste

Etiketler: IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder Pdf oku , IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder Pdf kitap indir, IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder pdf oku ücretsiz, IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder kitap indir ücretsiz, IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder pdf indir yandex, IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder pdf oku özet, IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar 7-9 Yaş (9 Kitap Set) Tüzder kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button