Felsefe Kitapları

İnsanın Anlam Arayışı – Viktor E. Frankl PDF indir

İnsanın Anlam Arayışı – Viktor E. Frankl, pdf kitap bölümümüzde Aralık 2009 senesinde kaleme alınan İnsanın Anlam Arayışı – Viktor E. Frankl kitabını sizlerle paylaştık. İnsanın Anlam Arayışı – Viktor E. Frankl kitabının detayları..

İnsanın Anlam Arayışı – Viktor E. Frankl – Özeti

İnsanın Anlam Arayışı – Viktor E. Frankl

İnsanın Anlam Arayışı – Viktor E. Frankl

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Aralık 2009
Eklenme: Eylül 16th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 176
Yazar: Viktor E. Frankl
4.758

İnsanın Anlam Arayışı,20. yüzyılın ileri gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üzerinde yabancı dile çevrilen ve bütün dünya çapında 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışı’nda, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki tecrübeleri eşliğinde ifade etmektedir.

Okurlar, Frankl’ın tasvir ettiği toplama kampının, dünyayı daha büyük bir hapishane olarak kavramamızı yarayacak göz alıcı bir metafora dönüştüğünü fark edecektir.

Gasset, Heidegger ve Sartre’dan aşina olduğumuz düşünceler ışığında, varoluşun çetin koşullarında “anlam”ı keşfetmemize yardım edecek süreci anlatan Frankl, “İnsanı insan yapan nedir?” sorusuna da yanıt vermeye çalışıyor.

“Gerçekten ihtiyaç duyulan şey, yaşama yönelik tutumumuzdaki temel bir değişmeydi. Yaşamdan ne beklediğimizin gerçekten önemli olmadığını, asıl önemli olan şeyin yaşamın bizden ne beklediği olduğunu öğrenmemiz ve dahası umutsuz insanlara öğretmemiz gerekiyordu.

Yaşamın anlamı ile ilgili sorular sormayı bırakmamız, bunun yerine kendimizi yaşam aracılığıyla her gün, her saat sorgulanan birileri olarak düşünmemiz gerekirdi.

Yanıtımızın konuşma veya meditasyondan değil, doğru eylemden ve doğru yaşam şekilinden oluşması gerekiyordu. Nihai anlamda yaşam, sorunlara doğru çözümler bulmak ve her birey için kesintisiz olarak koyduğu görevleri yerine getirme sorumluluğunu almak manasına gelmektedir.”

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button