Tarih Kitapları

İmparatorluktan Cumhuriyete Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi Pdf indir

İmparatorluktan Cumhuriyete Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 340 sayfadan oluşan İmparatorluktan Cumhuriyete Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Hakan Akpınar tarafından kaleme alınan İmparatorluktan Cumhuriyete Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. İmparatorluktan Cumhuriyete Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi kitabını 9786254193309 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İmparatorluktan Cumhuriyete Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi pdf oku indir.

İmparatorluktan Cumhuriyete Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi pdf indir

Türk Milliyetçiliği, tarihimizde önce “Kültürel Türkçülük” olarak temayüz etmiştir. İmparatorluk devirlerinde asırlar boyu göz ardı edilen Türk kimliği, Tanzimat Devri ve ardındanki aydınların, dil edebiyat alanında ortaya koyduğu eserler üzerinden kendisini ilk kez kültür yaşamında göstermeye başlamıştır.
20. Yüzyıl’ın başında Gaspıralı İsmail, Yusuf Akçura ile Ziya Gökalp, görüşleriyle Kültürel Türkçülüğü bir adım ileri taşıyarak, ona millî-ideolojik hüviyet kazandırmışlardır.
Balkan topraklarının kaybedilmesinden sonra İttihatçılar’ın devlet politikası haline getirdiği Türk Milliyetçiliği, Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde emperyalizme karşı yürütülen millî mücadelenin temel ideolojisi ve meşalesi olmuştur.
Türk Milliyetçiliği, imparatorluk idarelerinde esamisi dahi okunmayan, hakir görülen öksüz bir halkın, asimile olmayı reddederek özüne dönme ve millî şahsiyetini bulma mücadelesinin isyankâr tezahürü olarak da değerlendirilebilir.
“Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi”, Selçuklu ve Osmanlı asırlarında Orta Asya’da unutulan Türklüğün yeniden dirilişinin çileli hikâyesidir.

İmparatorluktan Cumhuriyete Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi kitap özeti

İmparatorluktan Cumhuriyete Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi pdf oku

İmparatorluktan Cumhuriyete Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Yükselişi Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button