Bilgisayar Kitapları

İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın Pdf indir

İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Doruk Yayınları aracılığıyla çıkarılan İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın Kitabı 261 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın kitabı 13.50×21.00 cm‘dir. Mayıs 2021 nolu ISBN numarasına sahip İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın kitabının yazarı Serkan Bulutİmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın PDF indirebilirsiniz. 

İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın Kitabı Pdf indir

Bu eser, habercilik alanının dijitalleşmesi ile önemi giderek artmış ve özellikle Google başta olmak üzere arama motorlarında hedef okuyucu kitlesi aracılığıyla daha fazla ulaşılır olmak maksadıyla gerçekleştirilen arama motorları optimizasyonu (SE0-Search Engine Optimization) uygulaması üzerine odaklanmıştır. Esasında doktora tezine dayanan bu araştırmada, dijital haber merkezlerinde görev yapmakta olan SEO editörleri ile derinlikli yüz yüze görüşmeler yapılarak SEO’nun habercilikteki etkilerine, optimizasyon ile bilginin ve dolayısı ile haberlerin daha hızlı bulunabilir olmasının, bazı ülkeler arası kuruluşların yararına bir küresel bilgi tekeli oluşturup oluşturmadığı da sorgulanmıştır. Bu eser tasarlanırken, İtalyan düşünürler olan Michael Hardt ve Antonio Negri’nin İmparatorluk ve Çokluk adlı eserlerindeki teorik yaklaşımlar, temel teorik dayanaklar olarak belirlenmiştir. Küresel iktidar şekilini İmparatorluk olarak ifade eden düşünürler, Çokluk olarak kavramsallaştırdıkları güçleri de küresel iktidar düzeninin oluşturduğu demokrasi krizi karşısında alternatif bir oluşum olarak değerlendirmişlerdir. Bu çalışmada dijital haber medyasında, SEO gibi teknik ve teknolojik temelli olanakları kullanabilecek olan gazetecilerin de Çokluk’un bir parçası olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceği tartışılmıştır.

Etiketler: İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın Pdf oku , İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın Pdf kitap indir, İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın pdf oku ücretsiz, İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın kitap indir ücretsiz, İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın pdf indir yandex, İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın pdf oku özet, İmparatorluk ve Çokluk Karşıtlığında Egemenlik ve Bilginin Kontrolü Üzerinden Dijital Haber Medyasın kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button