Akademik Kitaplar

İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Pdf indir

İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayrıntı Yayınları aracılığıyla çıkarılan İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları Kitabı 383 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları kitabı 13.50×21.50 cm‘dir. 2012 nolu ISBN numarasına sahip İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları kitabının yazarı Halime Yücelİletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları Kitabı Pdf indir

İletişim bilimleri bir çok kuram ve disiplinden beslenen bir mozaik bilimler bütünü olarak tanımlanabilir. İletişim Bilimlerinin Serüveni de iletişim bilimlerini oluşturan kuram ve disiplinleri eleştirel bir yaklaşımla konu alıyor. Düşünceler tarihinde önerilen farklı iletişim modellerini inceleyerek, şimdilerde çok fazla karikatürleştirilen kuramları özgünlüğünü ve varsıllığını ortaya koyuyor. Kuramsal akımların çatışmasının hareketli tarihinin derinine inerek, iletişim bilimlerinin düşünsel kaynaklarını ve oluşturucu değerlerini bulguluyor. Kitap iletişim bilimlerini, yeni bir yaklaşımla, üç büyük model ailesi etrafında değerlendiriyor: Sinyallerin aktarımına odaklanan bildirişim modelleri, özellikle iletiyi ele alan dilbilimsel modeller, iletişimi toplumsal ve psikolojik bağlamında değerlendiren psikososyolojik modeller. Antik Çağ’dan günümüze, iletişim üzerine geliştirilen tüm düşünce ve tartışmalar da bu üç model ailesinde yerlerini buluyor. İletişim Bilimlerinin Serüveni kuramların yalın bir derlemesinin ötesinde, iletişim üzerine sistemli bir düşünce geliştiriyor. Böylelikle okuyucularına daha iyi yapılandırılmış, daha uyumlu, daha inandırıcı iletişim stratejileri oluşturma olanağı veriyor. İletişim Bilimlerinin Serüveni bunun yanı sıra etkileşimli bir hiper-kitap niteliği taşıyor. Her bölüm sonunda bulunan Q-R kodlar, okuyucunun, kitabı varsıllaştıran videolara, mobil cihaz aracılığıyla ulaşmasını sağlıyor. Böylelikle okuyucu ücretsiz ve her an başvurabileceği çoklu ortam bilgilerine erişebiliyor.

Etiketler: İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları Pdf oku , İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları Pdf kitap indir, İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları pdf oku ücretsiz, İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları kitap indir ücretsiz, İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları pdf indir yandex, İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları pdf oku özet, İletişim Bilimlerinin Serüveni Halime Yücel Ayrıntı Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button