Biyografi Kitapları

İkizkod (7 & 19 İki Şahit sayı) – İmran Akdemir PDF indir

İkizkod (7 & 19 İki Şahit sayı) – İmran Akdemir, pdf kitap bölümümüzde 2020 senesinde kaleme alınan İkizkod (7 & 19 İki Şahit sayı) – İmran Akdemir kitabını sizlerle paylaştık. İkizkod (7 & 19 İki Şahit sayı) – İmran Akdemir kitabının detayları..

İkizkod (7 & 19 İki Şahit sayı) – İmran Akdemir – Özeti

İkizkod (7 & 19 İki Şahit sayı) – İmran Akdemir

İkizkod (7 & 19 İki Şahit sayı) – İmran Akdemir

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2020
Eklenme: Aralık 12th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 150
Yazar: İmran Akdemir
308

Kuran-ı Kerim sayısal mucizesini “El-Mesani” olarak tanımlar. El-Mesani, tekrarlanan iki sayı demektir. Bu iki sayı 7 ve 19’dur ki Kuran’da bu sayıların tekrarlı olarak kilitlenmesiyle oluşturulmuş sayısal bir sistem mevcuttur. 7 ve 19 sayıları söz konusu sistem içerisinde kesinlikle birbirlerinden bağımsız değildirler.

Bu nedenle 7 ve 19 sayılarından yalnızca biriyle Kuran’ın sayısal fonksiyonlarını aramaya çalışmak Kuran’daki sayısal sistemin sınırlarından çıkmak demektir. Bunun bunun yanında, Allah’ın evrensel bir mesajı olan bu 7-19 ikilisi Kuran’ın tüm fiziksel fonksiyonlarında birbirlerine bağlanarak kodlanmışlardır.

Ne yazık ki önceden Kuran’ın ikili bir sistem ile örüldüğünün farkına varılamamıştı. Bu nedenle Kuran’da 19 rakamının detaylarına ilişkin bazı zorlama ve eksik denklikler üretilmişti. Sadece 19 sayısı ele alınarak üretilen bu denklikler bazı sayıların bir biçimde 19’un katına tamamlanmasıyla elde edilmiş ve sonuç olarak Kuran’da iki ayetin fazlalık olduğu iddiasında bulunulmuştu.

İddia sahipleri Kuran’daki sayısal ilmin te’vilinin (7-19) kendilerine ulaşmamış olması sebebiyle sistemin ikili bir yapıda olduğunu fark edemeyip yanılgıya düşmüşlerdi.

Surelerin, ayetlerin, sözcüklerin ve hatta harf dizilimlerinin analizi yapıldığında, Kuran’ın 7 ve 19 sayılarıyla  kilitlenmiş olduğu görülecektir. Üstelik bu sistemin Allah aracılığıyla indirildiği Zümer Suresi’nin 23 ayetinde de açıklanmıştır.

İşte bu sayısal sistem, Kuran’da “Tekrarlanan İkizli” yahut “Tekrarlanan İkili” manasına gelen “El- Mesani”(المثانى ) kelimesiyle ifade edilmiştir.

İkili kodlama (El-Mesani) sistemi, Kuran’ın bütünüyle korunduğunun ispatıdır. Kuran’ın matematiksel deyimiyle ne bakiye vermekte ne de eksik bırakmaktadır. Daha açık bir ifadeyle; Kuran’daki hiçbir ayet,hiçbir kelime fazlalık olmadığı gibi Kuran’dan olduğu halde Kuran’da bulunmayan hiçbir ayet yoktur.

Kuran’ın söz konusu kodlamaveyair verdiği bilgiler ışığında Kuran dikkatlice incelendiğinde gerçekler açıkça görülmektedir.

2:23,24 “Eğer kulumuza indirdiğimizden şüphedeyseniz, haydi onun mislinde bir sure getirin,doğru sözlüyseniz. Eğer yapamazsanız-ki asla yapamazsınız- o halde yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten sakınınız.”
15:9 “Şüphesiz zikri biz indirdik, biz; Onun koruyucuları da biziz.”

Sayısal düzen o kadar ince ayrıntılarla örülmüştür ki ayet sonlarındaki kafiyeler dahi 7 ve 19 sayıları ile kodlanmıştır. Aynı mucizenin bir başka halkası olan bu fonetik yapının kulağa hitab ediyor olması ise Kuran’daki ikili kodlama mucizesinin ses ile algılanabilmesini sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Eski Dünya Seyahatnamesi – İlber Ortaylı başlıklı kitabımızda Eski Dünya Seyahatnamesi ekitap indir, Eski Dünya Seyahatnamesi ekitap oku ve Eski Dünya Seyahatnamesi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button