Edebiyat Kitapları

İki Ateş Arasında – Monica McCarty PDF indir

İki Ateş Arasında – Monica McCarty, pdf kitap bölümümüzde 2018 senesinde kaleme alınan İki Ateş Arasında – Monica McCarty kitabını sizlerle paylaştık. İki Ateş Arasında – Monica McCarty kitabının detayları..

İki Ateş Arasında – Monica McCarty – Özeti

İki Ateş Arasında – Monica McCarty

İki Ateş Arasında – Monica McCarty

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2018
Eklenme: Haziran 26th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 228
Yazar: Monica McCarty
422

Yaklaşık on iki kitaptan oluşması hedeflenen İskoç Muhafız Alayı / Highland Guard serisinin ilk kitabı..

Cesur Yürek (Brave Heart) filmine konu olan, tarihin en kuvvetli, en unutulmaz kahramanlarından William Wallace’ın izinde benzersiz bir serüven…

Yıl 1305 Robert the Bruce, dünyanın en kuvvetli ordusunu oluşturmak ve İskoçya’yı İngiliz hakimiyetinden kurtarmak için, ülkenin en ücra köşelerinden ve Batı Adaları’ndan, her biri üstün yeteneklerle donatılmış on savaşçı seçer. Bu gizli orduya önderlik edebilecek tek bir kişi mevcuttur: Muhteşem savaşçı Tor MacLeod.

Tor MacLeod’un ise İskoçya ile İngiltere içindeki bir savaşta taraf olmaya hiç niyeti yoktu. Kendini klanına adamış bu özgür ruhlu adam, kimseye hesap vermekten hoşlanmazdı özellikle de bir kadına. Lakin babasıyla ittifak yapabilmek için sinsice koynuna giren ve onu kendisiyle evlenmek zorunda bırakan karısı yüzünden hiç istemediği hadiselerin içine çekileceğinden habersizdi. Tor, onunla evlenmiş olabilirdi ama kalbini ele geçirmesine asla izin vermeyecekti.

Christina Fraser, sert görünümüne rağmen kocasının duygusuz biri olmadığını biliyordu. Onun yeniden birini sevebilmesi ve güvenebilmesi için her şeyini feda etmeye hazırdı. Tor’un kalbini kazanmaya çalışırken yaptığı dikkatsiz bir hareket, onları savaşın kıyısına sürüklediğinde ise Tor yaşamının en zorlu savaşını verecekti: Çok geç olmadan karısını kurtarmak ve ona kalbini açmak.

Tanrı’nın bin üç yüz beş yaşına girdiği yıl. Dokuz yıl süren kanlı savaştan sonra, İskoçya, İngilizler’in elinde esir durumdaydı. Hıristiyan aleminin en acımasız ve kuvvetli adamı Edward Plantagenet tahta geçmişti ve William Wallace, İskoçya’nın muhteşem özgürlük savaşçısı, bir İngiliz hapishanesinde yatmaktaydı. Her şey kaybedilmişti ve asilerin sesleri, her şeye kadir İskoç Çekici ile ezilmişti.

Ama her şey bitti derken, İskoçya’nın özgürlük meşalesi bir kez daha yanacaktı. Aşılması hemen hemen imkansız olan önüne geçere rağmen Carrick Kontu ve Annandale Lordu Robert the Bruce tahtı ele geçirmeye çalışacaktı.

Lakin bunu yalnız gerçekleştirmeyecekti.

Tarihin derinliklerine gömülmüş, birkaç kişi hariç herkesçe unutulmuş, Bruce aracılığıyla dünyanın gelmiş geçmiş en ölümcül ordusunu oluşturmak için İskoçya’nın ücra köşelerinden ve Batı Adaları’ndan sıra sıra seçilmiş gizli bir grup seçkin savaşçının efsanesi vardı.

Ölümle yaşam içindeki çizginin yalnızca bir gölgeden ibaret olduğu bir zamanda, Bruce’un İskoç Muhafız Alayı, İngiliz hakimiyetinden kurtulana kadar durmayacaktı.

Bunlar, özgürlüğün çağrısına yanıt veren ve böylece bir ulusun oluşmasına yardım eden adamların öyküleridir.

İskoçya’nın İngiltere’ye karşı vereceği bağımsızlık mücadelesi için ülkenin dört bir yanından üstün kabiliyetli on savaşçı seçilmiştir. Onları bu zorlu vazifeye hazırlayabilecek tek kişi ise yenilmez savaşçı Tor MacLeod’dur. Lakin geçmişte yaşadığı büyük yıkımdan dolayı kendini yalnızca klanına adayan Tor’un bu savaşta taraf olmak gibi bir düşüncesi yoktur. Karşısındaki bir kral dahi olsa, hiç kimseye hesap vermekten hoşlanmaz; hele ki bir kadına, asla. Lakin yenilmez savaşçı bütün kaidelerinın birer birer yıkılmak üzere olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Christina Fraser, aşka sonuna kadar inanan, zeki ve çekici bir kadındır. Ailesi söz konusu olduğunda ise yapamayacağı şey yoktur. Bu uğurda, tehlikeli bir savaşçının, Tor’un koynuna girmesi gerekse bile. Birlikte geçirdikleri gecenin sonrasında evlenmek zorunda kalan Christina ile Tor’un hayatları tamamen değişir.

Christina sert görünümlü bu savaşçının aslında öyle biri olmadığını biliyordur. Onun kalbini kazanmak için yaptığı bir hata ise hayatlarını tehlikeye atmasına neden olmaktadır ve Tor yaşamının en büyük mücadelesiyle yüz yüze kalır. Büyük savaşçı, çok geç olmadan

karısını kurtarmalı ve ona aşkını ispatlamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button