Edebiyat Kitapları

İbrani Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) Pdf indir

İbrani Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 18.11.2020 sayfadan oluşan İbrani Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) kitabı Jewish Fairy Tales and Legends olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan İbrani Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) isimli kitap Selçuk Uzman dilinde ve TÜRKÇE ebatındadır. İbrani Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) kitabını Gertrude Landa numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İbrani Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir.

İbrani Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir

Çok eski zamanlardan modern çağın şafağına kadar Yahudi halkı arasında dolaşan folklor ve efsaneleri bir araya getiren İbrani Masalları, Yahudilerin uzun soluklu hayatta kalma ve itibarlarını koruma karşılaşmasından izler taşıyor. Talmud ve Midraş’taki kıssalardan yola çıkarak yazılmış bu masallar, birdenbire insandan hayvana veya hayvandan insana dönüşen canlılar gibi doğaüstü olaylarla fantastik bir dünyaveya kapı aralıyor. 
 
İbrani Masalları; İbrahim, Musa ve Davut peygamberler gibi dini şahsiyetlerin gençlik serüvenlerinin bunun yanında, Doğu’ya özgü masal irfanını nüktedan bir üslupla besleyerek Nuh Tufanı’nından, saraylarda yaşayan kartallara; bilge hahamlardan, acımasız firavunlara uzanan heyecanlı bir okuma sunuyor.
 

İbrani Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) kitap özeti

İbrani Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku

İbrani Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button